Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » DIÁK KUTATÓ CSOPORT létrehozás...

DIÁK KUTATÓ CSOPORT létrehozásához pár tanácsot? LENT! PÉNZT? ANYAGOT? VEGYSZEREKET?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, aki él-hal a biológiáért és a kémiáért. A jövő tanévtől szeretnék indítani, egy diákokból álló kutató csoportot, akik a növényeken végeznének különböző kísérleteket.

Ehhez mire lenne szükség?

Ma beszéltem az igazgatónővel, és mondta, h nincs üres osztály, de azt meg lehetne oldani egy laborban is.

És a PÉNZT meg mi kell előteremtsük :( ami nem jó hír. Ugyanis az iskolában a papírt is mi diákok vesszük.

Hogyan kérjek szponzor pénzt? Egyszerűen menjek oda egy céghez, és kérjek egy időpontot, és beszéljek az igazgatóval? (itt Erdélyben még nem annyira nyitottak az ilyen diákokkal kapcsolatos dolgokra, és az adakozás sem az erősségük )

Az iskolámban közel 2000 diák jár, és már van egy pár diák akik mondták h szívesen jönnének.

Kérlek segítsetek!

Külföldről én kaphatok szponzor pénzt (pl. Magyar országról ) ?



#biológia #diák #kutató #szakkör #diák kutató csoport #biológia szakkör #kutató csoport #tudós diákok #diak kutato csoport
2012. júl. 3. 01:30
 1/4 anonim válasza:

Szerintem kaphatsz, és itt nézz szét, hátha:

[link]

2012. júl. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kb 25-30 000 ft kellene
2012. júl. 3. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:

biztos hogy annyi? én biológus hallgató vagyok, az itt található legalapvetőbb kisérleti eszközök is 100ezres nagyságtól kezdődnek

szerintem elég megvalósíthatatlan

2012. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 polarbeer ***** válasza:

Én már egyetemista vagyok az ELTE TTK-n, de önerőből kezdtem bele egy biológiai kutatásba. Téma: A Marcal, és mellékpatakjainak édesvízi gerinctelen élővilága, és vízminősége". Nem kell hozzá más, mint egy tésztaszűrő, egy gumicsizma, minimális Excell használati képesség, pár befőttesüveg, egy bicikli (kijutni a patakokhoz, mert kocsim nincs), egy sztereomikroszkóp kölcsön (középsulis biosztanáromtól), egy egyetemi tanár, aki igazgat a kutatásban, és sok-sok szakirodalom. A szakirodalmak egy része ingyen letölthető a netről (sokszor angolul), másik része könyvesboltban megvásárolható, vagy egyetemi könyvtárakban elérhető.


Szóval szerintem akármit is kezdtek, először olvassatok utána! Rengeteg ember volt, aki a biológiában nagyot alkotott, miért pont a ti témátokban ne lett volna valaki? Ha már sokan kutatták az adott témát? Semmi baj...folytassátok, hátha sikerül új szempontból vizsgálni a dolgot. Ha olyan dologba vágjátok a fejszéteket, amiről hosszú hetes-hónapos szakirodalmazást követően sem találtatok semmit? Akkor kérdezzetek meg egy egyetemi biológiai professzort, hogy erről mi a véleménye. Ő örülni fog neki, hogy lelkes fiatalok vagytok, és érdekel benneteket a téma, segíteni fog nektek majd kiigazodni a dologban! Fog megadni nektek kutatási témákat, meghogy hogyan tovább!


De addig is tegyetek le valamit az asztalra! Induljatok versenyeken, fejlesszétek magatokat! Ne szponzor pénzt vadásszatok, Galilei, Einstein, stb se szponzor pénz után méltán híres! Ezt jegyezzétek meg!


Jó kutatást, és jó tanulást nektek!

Üdv.: polarbeer

2012. júl. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!