Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hova menjek tanulni, ha...

Hova menjek tanulni, ha fogorvos akarok lenni?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok most megyek 8-adikba és majd fogorvos szeretnék lenni,tehát majd gimnáziumba kell mennem vagy vmi szakközép suliba?Szlovákiában lakok nagyon közel magyarországhoz és majd magyarba akarok tanulni,de anyum nem szeretné mert azt mondja,hogy azt még plusz kéne füzetni.Ez igaz?Vagy ha oda fősuliba megyek azt kell füzetni már nem tudom.A 7-edikes bizonyítvány úgytudom,hogy már megy a fölvételire,de tiszta egyes voltam,tehát tiszta ötös.A fogorvosoknak melyik tantárgyakat kell a legjobban tudniuk?Előre is köszönöm a válaszokat...

2012. júl. 3. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
egészségügyire... onnan ahová csak akarsz egyetemre
2012. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
+ a biológiát kell tudni.. igen kéne fizetni
2012. júl. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Biosz-kémia tagozatra menj mindenképp!
2012. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat...hát kémia és biosz az tökéletesen megy,de latint is kell tudni,ha igen akkor úgy,mint az angolt vagy csak fontos szavakat?
2012. júl. 3. 16:13
 5/12 bensdorp ***** válasza:
Mindenképpen gimnáziumba menj, ne szakközépbe, mert gimiben sokkal erősebb a természettudományos oktatás, amire neked az egyetemi felvételihez szükséged lesz. Biológia és kémia, esetleg kémia helyett fizika kell majd nagyon - ezek a felvételi tárgyak. Legkönnyebben elérhető a lakhelyedről a budapesti orvosi egyetem (Semmelweis Egyetem), ennek a fogorvos karára kell jelentkezned, a képzési idő pedig 5 év lesz. Én is ide járok, és igen sokan jönnek Szlovákiából, és ugyanúgy tanulhatnak államilag támogatott képzésben (persze megfelelő felvételi eredménnyel), mint a magyarországi magyarok. Plusz kiadás egy szlovák egyetemhez képest csak az utazás és a lakhatás lehet. Sok sikert a jövőben!
2012. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló,köszönöm a választ...eddig úgy van,hogy Budapesten fogok lakni,de még nem biztos...latint kell ott tanulni?
2012. júl. 3. 17:00
 7/12 bensdorp ***** válasza:
Kell, igen, de az az egyik legkönnyebb tantárgy; olyan, mint a gimnáziumi nyelvórák, szóval nem kell rá túl sokat tanulni, arra ott vannak az orvostudományos tárgyak.
2012. júl. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szia! Mindenképpen egy erős gimibe menj, és a bioszt-kémiát nagyon tanuld! (Esetleg fizikát, de inkább a kémiát ajánlom, hogy válaszd, mert annak több hasznát fogod venni egyetemen). Jövő évtől mindkettőből emelt szintű érettségit kell tenni a felvételihez, de mire te oda kerülsz, hogy jelentkezel ez lehet teljesen másképp lesz, de az tuti, hogy a követelmény nem fog csökkenni, egyre nagyonbb a verseny a bejutásért. Fogorvosnak 4 egyetemen tanulhatsz: Debreceni, Semmelweis, Szegedi, Pécsi :) Nyilván Debrecen v Pest esik közelebb neked, általában Pestre magasabb a ponthatár. Ja, és érdemes a biológia és kémia mellett tanulni a matekot, magyart, törit, mert nem érdemes a duplázásra feltenni mindent (ez azt jelenti, hogy a biológia és kémia érettségid számít csak), mert ha elszúrod az egyiket, akkor sehol sem vagy. Emellett csinálj nyelvvizsgát mindneképpen, vagy 1 felsőt v 2 közepet!
2012. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Biosz,kémia,matek,fitika az nagyon jól megy,angol is és 8-adikba már talán megyek nyelvvizsgára,mert és már 8 éve járok magánórára.Egyébbként hány pont kell,hogy bejussak egy olyan fősulira?
2012. júl. 6. 21:55
 10/12 bensdorp ***** válasza:
A fogorvosi nem főiskola, hanem egyetem, és az elmúlt 4 év 480 pontos rendszerében Budapestre (Semmelweis Egyetem) rendre 425, 434, 430, 433 pont kellett a bejutáshoz.
2012. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!