Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tervezi itt valaki, h az...

Tervezi itt valaki, h az ősszel külföldön folytatja az életét?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, h vannak-e itt olyanok akik ősztől külföldön akarják folytatni életüket kül. okok miatt.. gondolok itt a sikertelen egyetemi felvételire és sok más egyéb dologra..

Én már jó ideje szeretnék elindulni, de egyedül nem merek, tehát ezzel a kérdéssel esetleg társakat is keresnék, akik szintén félnek belevágni egyedül az ismeretlenbe..


Skócián és Anglián gondolkozom.. eddig ez a 2 ami tetszik, de ha valakinek vannak tapasztaltai más országokról, munkalehetőségekről, tanulási lehetőségekről, mesélhetne ő merre jár és mit ajánl :)))


Válaszokat előre is köszönöm :)))



2012. júl. 4. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én lehet, hogy Londonba megyek ősztől. 17 leszek szeptemberben, de magántanuló vagyok, haza csak vizsgázni jönnék, kinnt valószínűleg dolgoznék, aztán érettségi után ott tanulnék tovább. Nekem anyukám már pár éve Angliában dolgozik, szóval hozzá mennék.

Annyira nem tudom még, milyen munkalehetőségek vannak, de van munka, nem úgy, mint itt:D Szerintem vágj bele, sokkal jobbak ott a lehetőségeid:)

2012. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Ki menne Londonba? Az egyik legundorítóbb nagyváros... Akkor már inkább Devon vagy Cornwall, ott nincs annyi bevándorló.

Amúgy én itthon fogok alapképzésen részt venni, aztán az Egyesült Királyságban vagy az Egyesült Államokban mesterképzésen vagy MBA-n.

Mindenesetre azt javaslom, hogy csak akkor menj ki, ha jól beszéled az adott ország nyelvét, illetve vannak ambícióid, és nem csak egy utcaseprő leszel használható nyelvtudás nélkül, mint külhonba szakadt feleink nagy része... Mert van ott munka, de a bevándorlóknak nyelvtudás és képesítés nélkül csak az alja jut.

2012. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ kedves 2. de igazából... ez ink. volt kioktatás, mint tapasztalat és nem is úgy tűnik, h az ősszel gondold a kiutazást, tehát nem lettem kisegítve :))

tudok angolul és van szakmám is amiben el tudok helyezkedni :) szóval ne aggódj nem utcaseprőnek készülök :))

de ha nem így lennék, akkor is lehet, h inkább kimennék utcát söpörni vagy wc-t takarítani, mert azzal a munkával amit te alantasnak találsz többet kereshetek, mint itthon a diplomás szüleim :)))

2012. júl. 4. 16:38
 4/5 Anna333 válasza:
Csak éppen ott halsz éhen abból a fizuból. :))
2012. júl. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Skociát lehet hagyni kellene mert ők is benne vannak az Euro válságban nincs ott már annyi munka mint Angliában. Hollandiát amit még érdemes megpróbálni ott jobban meg is becsülik a munkádat ha van szakmád, a nyelvtől nem kell megijedni ott is beszél szinte mindenki angolul. csak azt a hibát ne kövesd el elkeseredésedben hogy fogod magad kimész aztán majd találsz munkát ebbe a hibába én is majd nem bele estem aki 1 éve probál már kijutni sikertelenül amíg nincs a kezedben egy munka meghívó levél, vagy nincs 1 jó ismerősöd aki biztos munkát tud szerezni várjál. Nekem ez a véleményem erről a dologról.
2012. júl. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!