Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A lepke hova rakja a petéit?

-valaki- kérdése:

A lepke hova rakja a petéit?

Figyelt kérdés

2012. júl. 7. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

"A hernyók elsődlegesen szárazföldiek. Általában növényi anyagokkal táplálkoznak, tehát növényen vagy növényben élnek. A növényt kívülről rágják, vagy szárban, levélben „aknáznak” – egyes, kis testű fajok teljesen a levélben fejlődnek ki, úgy, hogy az alsó és felső epidermiszt is érintetlenül hagyják. Akad néhány avarral táplálkozó faj, sőt hangyákkal együtt élő, ragadozó, levéltetveket pusztító hernyók is ismeretesek. Sok faj hernyója egy-egy tápnövényre specializálódott."

/Wikipédia/

Magyarul almába, cseresznyébe, körtébe stb...

2012. júl. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. júl. 8. 08:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy lepke nem rakja BELE egy almába a petéjét..Mivel tudná ezt megtenni? Legtöbbször levélfonákra rakja a tojásait..
2012. okt. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nyilván nem a már "kész" almába rakja bele, hanem amikor még virág. Az almában csak kifejlődik, de nem vagyok egy nagy ész bioszból, nem biztos, hogy igaz, amit mondok. :)
2012. okt. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!