Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy olyan érzésem, hogy...

Van egy olyan érzésem, hogy manipulálják az időjárás-előrejelzéseket. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Már egy hete hitegetnek minket, hogy jön a hűvös meg a felfrissülés, erre még mindig semmi. A hőségriadót naponta hosszabbitgatják. A Wundergroundon állandóan 28-31 fokot jeleznek Nyugat-Magyarországra, mégis 35-37 fokok vannak. A legjobb, hogy 3 napja azt irja, hogy a holnap "much cooler" lesz, erre sokszor melegebb van, mint volt. Van egy olyan érzésem, hogy teljesen elszabadult a globális felmelegedés, és nem akarnak pánikot kelteni, ezért hitegetik a népet, de valójában nem látják a végét az egésznek, és már nem tudják megjósolni sem, hogy mi fog történni. Szerintetek van benne valami?

2012. júl. 8. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha hazudnak is, akkor sem a pánikkerülés miatt. Inkább a pénzhez kapcsolódik minden. Találgass, hogyan. Ha nem jössz rá, elárulom kérésre.
2012. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan előrejelezni 2-3 nappal lehet. Amikor azt mondják, hogy 1 hét múlva hideg lesz, azt az aktuális időjárásból, és a környéken történő képződésekből számítják ki. Ha közben egy távoli hatás, front megszűnik, mert a felhők mondjuk kiadják magukból a vizet, és hozzánk nem tud elérni mert feloszlik, akkor nem lesz eső, és marad a meleg. A napokban is olyan időjárás volt, hogy csak helyi szinten módosult az idő, nem országosan. Van, ahol 20 fokra esett a hőmérséklet, van ahol marad 35 fölött, és mondjuk köztük csak néhány tíz kilométer távolság volt.


Azzal, hogy éppen meleget mondanak vagy hideget, de mégsem következik be, nem igazán lehet pánikot kelteni.

2012. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi ez a Wunderground, én az OMSZ előrejelzéseit követem a met.hu-n, az ECMWF alapján készítik az előrejelzéseket Magyarországra, és elég megbízhatónak találom (pl. már a múlt hét végén azt írták, hogy egész héten ilyen meleg lesz, és most is csak lassú enyhülést jósolnak).

Azt meg, hogy "teljesen elszabadult a globális felmelegedés", nem abból fogod észrevenni, hogy Magyarországon egy hétig kánikula van, hanem mondjuk abból, hogy méregdrága az összes élelmiszer, mert egész régiók mezőgazdaságát teheti tönkre az éghajlatváltozás.

2012. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!