Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Arany illetve ezüstműves van...

Katona895 kérdése:

Arany illetve ezüstműves van itt? Többi lent

Figyelt kérdés
Egyedi pecsétgyűrűket szeretnék csináltatni, de ahol megkérdeztem az ékszerészeket mindenhol csak bizonyos típusokat tudnak csináltatni. Olyan mestert keresek aki jól dolgozik elfogadható áron. (gondolok itt mondjuk 2500 /g aranyáron (a megmunkálási díj)) elsősorban Nógrád megyében illetve Budapesten keresnék.

2012. júl. 13. 00:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ötvös vagyok.

Ha helyzet az,hogy az ötvösök legtöbbször már meglévő sablon mintákkal dolgoznak. Ha egyedit akarsz,akkor az ötvösnek igencsak el kell kérnie az árát,mert neki külön sablon mintát kell csinálni az igényednek megfelelően. Ki kell alakítania. 2500fit/grammos áron még véletlenül sem fogja elvállalni. Neked bele kell kalkulálni azt is,hogy egy gyűrű elkészítésnél a csiszolás miatt,és a megmunkálása miatt pár gramm arany leesik,(attól függ hány grammos és milyen gyűrűről van szó) és ezt a veszteséget is neked kell fizetni.


Én tanácsolom neked,hogyha egyedit akarsz,és nem akarsz a soknál is többet fizetni,vigyél + aranyat be, amit grammba beleszámolnak..Így valamennyit lecsökkentesz az árból..

Még egy tanács.

Bár én szeretem a kihívásokat,és örömmel megcsinálnám neked,de jelenleg nem élek Magyarországon így kiestem. De találhatsz ötvöst aki elkészíti neked. Kis maszek ötvösöket keres.Ők még dolgoznak egyénileg is.

2012. júl. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2012. júl. 15. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!