Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lett a régi rocker életérzé...

Mi lett a régi rocker életérzéssel? Vannak még "régi" rockerek?

Figyelt kérdés
ahogy mostanában látom a rockereket mind sötét ruhákban és terepszínű nadrágban ..járnak és amilyen new rock számokat hallgatnak ...teljesen eltűnt mindaz amiből én táplálkoztam mikor megismertem a 60-as 70-es és 80-as évekbeli zenét intelektuálisan tartalommal teli élvezetes zenék pl rolling stones ,the doors,led zeppelin,black sabbath,deep purple,guns,n,roses,skid row stb még sorolhatnám ,volt ritmus és az öltözködés is sokszínűbb volt ..nem is beszélve a punkokról akik magukat még a kezdetek kezdetén mikor feljött a sex pistols anti konformistáknak nevezték és most mindegyik cseszet punk ugyanúgy néz ki és ugyanúgy kategorizálják magukat mint a többi ember hogy én punk vagyok ..akkor hol van a lázadás az eredetiség ? szóval a kérdésem vannak még olyan emberek akik tényleg hiszek a régi dolgokban ?

2012. júl. 19. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Hát figyelj, ízlés kérdése.

Én rockernek tartom magam, de nem Black Sabbathot, Rolling Stonest meg hasonló régieket hallgatok.

Tisztelem őket azért, amit elértek, és azért, hogy lefektették az alapokat, de ők nem az én stílusom.

Szép dolog, hogy tartod magad a hagyományokhoz, de nem élhetünk örökké elszigetelve az időben.

2012. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Rékcsi ***** válasza:
100%

The Doors, Guns n' Roses, Queen, Bon Jovi, Deep Purple, Led Zeppelin stb. ezek az igazán jó zenék, rocker vagyok, szeretem a színes cuccokat (pl: piros farmer dzseki) de szeretem a feketét is meg az együtteses pólókat :D

Pedig csak 15 éves vagyok és hozzáteszem lány, de a szüleimnek van egy csomó bakelit lemeze és sokat hallgatták amikor kicsi voltam, én így rockernek születtem és örülök neki :D

2012. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát igen a mostani rock világa egy nagy fekete folt.Az úgynevezett "rockerek" többsége ma nem tudja , hogy mit is képvisel.Vannak akik csak azért rockerek mert gondolják , hogy belőlük kevesebb van és ha ők is azok lesznek akkor egyediek.Szerencsére én nem tartozok közéjük.Guns N' Roses, Rolling Stones , Deep Purple és még sorolhatnánk...Ezek a jó zenék.A mostani rockzene az meg egy nagy katyvasz.14 éves vagyok és lány de ha lehetne akkor visszamennék a 70-es 80-as évekbe mikor még a rock az tényleg rock volt.És igen sajnos manapság a rocker kinézet kimerül a fekete ruhák világában.Persze nekem is van fekete nadrágom ( 1 egész darab) de ha felveszem akkor az nálam vagy kiöltözésnek számít vagy ha nem akkor színes pólót vagy pulóvert ( persze nem neonrózsaszínt és hasonlókat) veszek fel hozzá.De van egy szürke fekete csíkos nadrágom és ha fekete pólót veszek fel hozzá akkor pl. egy farmermellénnyel próbálom feldobni és lám tiszta 80-as évek.
2012. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én a rockban nőttem fel,és pont ilyeneket hallgatok amiket leírtál és még sok mást.Az új rockot nem bírja befogadni az agyam a sok igazi rockzene mellett.

Úgy öltözök mint egy rocker és a felfogásom is olyan.Nem értem meg a mostani divatrockereket és a punkokat sem.

A sok idióta punk azt sem tudja,hogy miről beszél,mindegyik csak a sex pistolst ismeri,mint klasszikust.Nekem van punk ismerősöm és egyszer megkérdeztem tőle,mi is az a punk. Mivel én tudom mi az és azt is ,hogy mi honnan ered,tulajdonképpen számon kértem a tudta nélkül.

Hatalmas nagy hülyeségeket hordott össze-vissza.

Megkérdeztem,hogy miért lett az,mire ő csak annyit válaszolt,hogy megtetszett neki ez a stílus és azóta ezt vallja.Ergó,pózer!

A végén amikor már elmondta azt a nagy hazugságot amit ő "vall",majdnem leestem a székről és fogtam a fejem,hogy mi a franc van a mai emberekkel.Nem mondtam neki semmit,csak visszakérdeztem,hogy "mit csinálnak a punkok?".

Mire Ő: Isznak,cigiznek és tarhálnak...

Nem vagyok punk,igaz rocker vagyok,sőt,gyűlölöm a punkokat,de az már egy kicsit gáz,hogy egy punk nem tudja,hogy mit vall és én mint rocker,aki utálja a punk stílust,mindent tudok...Ha van igazi punk,le a kalapom előtte.:D

Bár a mai punkok...-.-"

Inkább attól hiszem el,aki a 70-es években született és kiskora óta az.

Üdv. :)

2012. szept. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is rockernek tartom magam, amióta az eszemet tudom.

Pokolgép, Tankcsapda, Slayer, Ossian, a kedvenceim.

a mostani rock cuccokba öltözött gyerekek, csak divatmajmok.

Nehogy már a rockernek befestett fekete haja, meg befestett szeme legyen.

A rock a szívünkben van, nem a kinézetünkben :)

2015. szept. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!