Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy kérdéssel fordulok hozzáto...

Willy0408 kérdése:

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. A villanyórám hol megy, hol nem megy, pedig most is megy a mosógép, hűtő, fagyasztó, TV, számítógép és mégis csak akadozva megy. Mit tegyek, gondolom be kellene szólni az Eon-nak?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 11:22
 1/8 2xSü ***** válasza:
És mi van, ha úgy döntesz, hogy ezt nem vetted észre? :-)
2012. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szóljál nekik. Mert ha egy ellenőrzés során veszik észre a hibát, abból még te is kijöhetsz rosszul.
2012. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2xSü:

Aha igen, és majd megint megcsesznek, mint 2 éve igaz


Utolsó válaszoló:

igen jól mondod, inkább szólok nekik jobban járok én azzal, utána meg nehogy azt higgyék, hogy megállítottam, még ha tudnám hogy is kell akkor se csinálnék ilyet, inkább kifizetem a számlát

2012. júl. 22. 06:40
 4/8 2xSü ***** válasza:

#3: Ez jó kérdés. Mármint az, hogy kötelezhető vagy-e arra, hogy a villanyóra működését ellenőrizd. Elméletileg ez az áram szolgáltató feladata. Vagy tévednék? Különben sem vagy szakember, nincs lehetőséged arra, hogy méricskéld a fogyasztásmérőt. Illetve mivel hektikusan működik, pusztán elméletileg mondhatod azt, hogy mikor megnézted, akkor működött.


Büntetni ezért szerintem nem büntethetnek. Maximum annyi történhet, hogy utólag behajtják rajtad a fogyasztást, persze ezt meg valamilyen módon nekik kellene bizonyítani, hogy miért pont annyit számláznak ki neked utólag.


Két ok miatt jelenteném a magam részéről be:

- Egyrészt etikai okokból. (Persze itt a dolog többtényezős.)

- Másrészt azért, mert a hibás villanyóra esetleg más problémákat is okozhat a hálózatban, amiből akár károd is lehet. Bár ennek meg nem túl nagy a valószínűsége.

2012. júl. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha bejelented is jegyzőkönyvvel viszik el, és "független" szakértő fogja megállapítani, hogy az óra mitől áll. És ha azt hozza ki, hogy idegenkezűség, akkor drága lesz... [Még akkor is, ha semmi közöd hozzá.]
2012. szept. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Havi általánydíjat fizetek, és évente egyszer jönnek leolvasni. Soha ismétlem SOHA nem álltam neki a villanyórát nézegetni, hogy a kis tárcsa forog-e, akadozik-e. Még leolvasni sem vagyok hajlandó.

A pókok szépen beszőtték már biztos.


Ha tiszta a lelkiismereted, és nem piszkáltál az órához, és nem akartad befolyásolni, akkor én nem szólnék.


Szerintem sehol nincs leírva a szolgáltatóval kötött szerződésben, hogy a kis tárcsa akadálymentes forgását neked rendszeresen ellenőrizni kell.

2012. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 librikus ***** válasza:
A mosógép, hűtő működés közben ki-be kapcsol. Mérésre alkalmasabb egy rezsó. Megnézed mennyi a fogyasztása pl. 1200W, (ez 1,2Kw). Kapcsolj ki minden áramfogyasztót a lakásba, írd fel pontosan a mérő állását, a pontos időt, majd kapcsold be teljesen a rezsót. Fél óra leforgása alatt 0,6 kilowattot kell fogyasztania. 1 óra elteltével 1,2 kilowattot. Ha többet fogyaszt reklamálj. Ha kevesebbet hallgass! A multik úgyis többet tesznek zsebre, mint amennyit nekünk nyújtanak.
2014. szept. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki szerintem. Nekem a TV-vel volt ez, előfizettem kisebb díjcsomagra, de lusták voltak kijönni átkötni a kábelt. Azóta is 900 ft-ért nézek 40 csatornát.
2014. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!