Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az eltartási szerződésben két...

Az eltartási szerződésben két személy örökli az eltartásért a házat. Mindhárom "szereplő" egymástól kb.300 km-re lakik. Mit lehet tenni ebben a nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés
Az eltartandó nem akar otthonában maradni, egy gondozó fogadása sem felel meg neki, idősek otthonát is elveti, közelünkben bérelt házba sem költözne. Ragaszkodik ahhoz, hogy az eltartók otthonában történjék a gondoskodás. (felváltva) Részemről ez nem megoldható, mert nagyon pici az otthonunk, nem tudjuk elhelyezni.Esetleg a saját gyermekeim körülményeinek, életminőségének a romlása,veszélyeztetése árán.(pl. a lányom 12nézetméteres szobáját kettéválasztani :( )Hogyan tudom a tartást mégis megvalósítani vagy ahhoz hozzájárulni?Tudok-e pénzben kiegyenlíteni a természetbeni tartás helyett?Ha a másik eltartó el tudja helyezni, s én pénzben járulok hozzá,Ő azt köteles-e elfogadni? Úgy értem, van erre jogi értelemben is lehetőségem?Vagy ha ő sem vállalja az otthonában a gondozást, akkor egyáltalán mit tehetünk?

#gondozás #eltartás #idősek otthona #eltartási járulék
2012. júl. 26. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem köttök vele eltartási szerződést. Vagy odaköltöztök az ő házába.

Ha ingázni akar az eltartói között,akkor mi lesz a saját házával? Ha nem lakik benne senki,nem tatarozza stb. akkor hamar tönkre fog menni.

2012. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!