Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a pillangohatás?

Mit jelent a pillangohatás?

Figyelt kérdés
Neten olvastam már rola, de nem nagyon értem a lényegét, eléggé szakszavakkal van leirva.
2008. máj. 8. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

azt jelenti, hogy bizonyos esetekben egészen kicsiny változtatás is hatalmas változást okozhat.


[link]

2008. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm igy már értem:)
2008. máj. 8. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Ez igaz - de vedd figyelembe, hogy ez csak ott érvényes, ahol káosz van. Pl. ha egy örvénybe bedobsz valamit, vagy egy ceruzát a hegyére állítasz, elvileg bármilyen irányba mehet. ILYENKOR számíthat akár egy pillangó szárnycsapása is, amely akár ellenkező irányba fordíthatja a végeredményt. Máshol csapkodhat szerencsétlen pillangó, ahogy csak bír: hiába.
2008. máj. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

nem káosz. ne keverjük a szezont a fazonnal.

dinamikus ill. kaotikus rendszer. a káosz az más.

2008. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Veky ***** válasza:
100%

Sok könyv és filozófusok gondolkodtak ezen, hogy egy aprócska dolog milyen sok változást eredményezhet.

Például ilyen is hangzott el: “Képes-e egy pillangó brazíliai szárnycsapása Texasban tornádót kiváltani?"


De a saját szerzeményem:

Káoszelmélet

Pillangóhatás

“Képes-e egy pillangó brazíliai szárnycsapása Texasban tornádót kiváltani?"

Mi van, ha nem a szárnycsapásától függ minden?

Ha megyek az utcán, és véletlenül eltaposok egy pillangót, mi történik?

Mondjuk az a lepke néhány perc múlva elszállt volna egy kerítésen keresztül, ahol egy macska elkapja.

A cica így jól lakik és nem megy ki az utcára, ahol elütötte volna egy kocsi.

Az autós nem száll ki, és nem ért volna haza.

Így nem tudja megakadályozni, hogy kirabolják az otthonát.

A rabló nem hagy részleges ujjlenyomatot a kilincsen, így el tudják kapni, és nem úszta volna meg a többi lopását sem.

A betörő letartóztatása után a cellatársa nem öli meg, mert nem akar osztozkodni az újságán.

A cellatárs magánzárkába kerül, ahol más ember lesz, és mikor kiengedik pappá válik. (pl. 20 év)

A templomi életében elfelejti a vétkeit, így mindenkivel jót tesz.

Ennyi idővel később lehetséges, hogy abba a templomba fogok járni, hiszen elköltöztem, és találkozok ezzel az emberrel, aki törleszti nekem az adósságát a jó tételével, hiszen én tapostam el neki azt a pillangót!


De lehet, hogy egy pillangó eltaposása rosszra is fordulhat...

Tegyük fel, hogy eltaposok egy lepkét.(fehérnyárfamoly)

Az később nem száll fel egy fűzfára és nem rak le petéket, és így nem látják őket.

Több évvel később kivágják azt az erdős területet, hiszen egyetlenegy védett fajt sem él ott.

A fából malária elleni szereket készítenek, és még sok embert meggyógyítanak más betegségek ellen.

Az egyik ilyen ember nem hal meg, de néhány esztendővel később beáll egy terrorista szervezethez.

A munkásságai során több ezer emberrel együtt robbantja fel magát.

Mi van ha a gyerekem is pont ott van?

Talán nem kellett volna eltaposnom azt a pillangót...

Vagy igen?


Szóval szerintem akármi megtörténhet, nincs semmi kőbe vésve!!!

2010. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!