Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha milliárdos lennél, a pénz...

Ha milliárdos lennél, a pénz emberileg megváltoztatna téged?

Figyelt kérdés

Hogyan élnél, milyen új szokásaid lennének, ugyanolyan ember lennél-e, vagy kedvesebb-beképzeltebb?

Mivel tengetnéd hétköznapjaidat?

Fontos: A pénz emberileg megváltoztatna téged?

23/F



2012. aug. 7. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb ember azt gondolja magáról, hogy ő nem változna meg.

Aztán a legtöbb meggazdagodott ember megváltozik.

Szerintem mindenki változna valamennyire emberileg, torzulna valamennyire a többi emberhez, világhoz való hozzáállása.

Helyből én is azt mondom magamról, hogy én nem szórnám a pénzt, nem vennék felesleges, túlzó dolgokat, nagyjából úgy élnék, mint most.

Aztán ki tudja, valójában mit hozna ki egy olyan helyzet...

2012. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én attól tartok, hogy beképzelt lennék a pénzemtől, és sajnos észre se venném, hogy ez rossz, mert a pénzes pasikra hajtó ribik teljesen elvarázsolnának, és 1 napon arra ébrednék, hogy az igazi barátaim elfordultak tőlem, akiket barátaimnak hittem, csak kihasználtak a pénzemért, és a barátnőim is szerelmet színlelve, a pénzemért voltak velem.
2012. aug. 7. 13:22
 3/14 anonim ***** válasza:

Bárki, aki attól tart, hogy probléma lenne ennyi pénz, legyen szíves nekem ajándékozni a lóvéját. :)


Nekem 6 éves korom óta jelen van a szándék, hogy a megtakarításaim növeljem, elég fegyelmezett vagyok anyagilag, pontos tervek szerint haladok. Emiatt arra is van elképzelésem, milyen anyagi szinten hogy élnék.


Ha 1 mrd forintot kapnék, akkor befektetném, és csak a befektetések hozamának kb. 30%-át élném fel.

De induláskor vennék 20m-ért családi házat, erre ráköltenék még 10-20-at, és vennék egy használt coupét 1-2m ft körül.

A munkahelyemről eljönnék. Végre komolyan tudnék sportolni, és apró célokat valósítanék meg (pl. ejtőernyőzést).


Nem lennék kedvesebb, de beképzeltebb sem. Egyszerűen csak jól érezném magam. A vagyonomhoz képest viszonylag alacsony életszínvonalon élnék.

2012. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenki megváltozna.
2012. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Én biztos megváltoznék,és valami olyasmit akartam írni,amilyet az utolsó előtti hozzászóló.Mihelyt betölteném a 19(igen 19!!) éves koromat kiköltöznék Amerikába.

Pl.:Nyernék az 5-ös lottón 3 milliárdot,azt mind befektetném,és a pénzből élnék.Hozzáteszem,hogy 3 milliárd forint kamata államkötvényben annyi havonta mint egy nagyobb ház.

2012. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

a kötvények ritkán fizetnek reálkamatot, inkább csak az infláció környékén mozognak.

Ennek ellenére feltétlen helye van a portfólióban a részvények és ingatlanok mellett. :)

2012. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
esetleg érdemes lenne befektetni pár helyre, mint pl. nagyobb hipermarketbe, venni belőle 1-2 hotelt, strandot, és mindig lesz valami, ami profitot termel :)
2012. aug. 8. 18:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Erről szól a részvények birtoklása. Azokon keresztül bármilyen szektorban lehet üzletrészt vásárolni.
2012. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Most sem állok rosszul anyagilag és ha hiszitek, ha nem, nem túl előnyös a jó anyagi állapot. Akárhogy is igyekszem titkolni az anyagi helyzetem, látszik, tudják az emberek, hogy jól állok és úgy érzem, hogy emiatt előítéleteik vannak velem szemben. Márkás és drága ruhákban járok, de csakis kizárólag azért, mert kényelmesek és minőségesek. Viszont pöpec autóm nincsen és nem is szeretnék, pont ezért. Az a baj, hogy jóval gazdagabb vagyok az átlagnál és néha kellemetlen a barátaim előtt is a dolog. Tudom, hogy nem ezért barátkoznak velem, hanem a személyiségem miatt, de néha elszólom magam, hogy az nem is drága, de nekik meg az. Nyaralni, vagy bármilyen más jellegű utazásra mindig egyedül megyek, mert mások nem engedhetik meg maguknak. Szóval kicsit magányos vagyok. Egyetemre járok, de később nem akarok a szakmámban dolgozni. A rossz a jó anyagi helyzetben az, hogy sűrűn érdektelenség is fellép. Pl. a pályaválasztásnál is azért írtam be ezt az egyetemet, mert anyukám ezt tartotta helyesnek, nem azért, mert én szerettem volna.
2012. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ó, jaj, de sajnállak! De rossz lehet! -.-


Esetleg adhatnál belőle egy kicsit nekem. Tudod én évek óta spórolok, növelem a tőkejövedelmem, de még nem tartok ott, ahol te. De legfeljebb pár év, és elérem én is a céljaim. De rossz lesz nekem is, hogy módos leszek, és azokat fogom átélni, amit te is...már előre félek! -.-

2012. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!