Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van ennek a dolognak neve? Ez...

Van ennek a dolognak neve? Ez egy betegség? A többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy rokonom, aki olyan dolgokat állít a szemembe, ami nem igaz, de olyan átéléssel mondja, hogy el is hiszi. Például, hogy ő hívott engem a kislányom miatt, persze én tudom, hogy nem igaz. De szerintem annyira bebeszéli magának, hogy tényleg elhiszi. Ez csak egy példa, nem az első, csak kiemeltem egyet. Ez betegség? Szerintetek?
2012. aug. 7. 17:27
 1/2 anonim válasza:
Nos...a példát nem teljesen értem,de magát a kérdést igen.a vélemények megoszlanak a krónikus hazudozásról egyesek szerint betegség mások szerint nem.Egyes orvosok és pszichológusok szerint ez egy fajta személyiség zavar. Valószínűbb azonban az hogy a személy csupán figyelmet igényel,amit valamikor valami hazugsága kapcsán meg is kapott így most úgy érzi hogy még többet kell hazudni a még több figyelem érdekében. Az én nagymamámmal ugyan ez a z esett.. rengeteget füllent össze vissza amin sűrűn rajta is kapjuk..Ha megvádolod megsértődik..mi nem veszünk különösebb tudomást a hazugságokról amíg azok nem tesznek különösebb kárt a személy pszichéjében.
2012. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már közelebb vagyok, köszönöm a választ. Az a gond ezzel, hogy velem kapcsolatban hazudik és nekem mondja. Ezzel nem figyelmet vált ki, hanem tehetetlen düh van bennem. Valami megoldás?
2012. szept. 24. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!