Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire szokták mondani, hogy "...

Mire szokták mondani, hogy " nem eszik forrón a kását"?

Figyelt kérdés
Mit jelent ez tulajdonképpen?
2012. aug. 8. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Azért mondják,mert ha forrón ennék,megégetnék a szájukat,és a nyelvüket szegények.
2012. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


(Google első találata)

2012. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi,de itt a GYK .oldalon a kérdések 80 %át meg lehetne nézni ott is....
2012. aug. 8. 16:41
 4/10 2xSü ***** válasza:
84%

A jelentése kb. az, hogy nincs olyan nagy gond, mint amilyennek elsőre tűnik. Használják még olyan jelentésben is néha, hogy nem biztos, hogy a tervek úgy és olyan mértékben válnak valóra, mint ahogy az elsőre tűnik.


Egyébként ez a mondás csak töredék, a teljes így hangzik: Nem eszik olyan forrón a kását, ahogy főzik.


Kis analógiával ugye ez azt jelenti, hogy hiába forró az a kása, ami a tűzön rotyog, nincs nagy gond, hiszen nem olyan forrón kell majd azt elfogyasztani.


Példa.: A lovaskocsik korszakában kezdtek aggódni, hogy ha ilyen ütemben lesz elterjedt a lovaskocsi, akkor mindent el fog lepni a lócitrom. Aztán a motorizáció miatt kiderült, hogy nem eszik olyan forrón a kását (mint ahogy főzik), azaz nincs nagy gond, hiszen a motoros járművek megoldják a lócitrom problémát úgy, hogy közben azért egyre több ember közlekedhet kocsival.

2012. aug. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 2xSü ***** válasza:
39%
#3: Amúgy igen, a kérdések 80%-ára meg lehetne találni a Google segítségével is a választ. Pont ezért lenne ildomos akkor ide fordulni, ha már mondjuk fél óra keresgélés után sem találod a választ.
2012. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a kioktatást!

Ha nem akarsz válaszolni,akkor minek írtál?

Minden kérdéshez odaírhatnád,és gondolom, mindenki meg is köszönné szépen...

2012. aug. 12. 05:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Valaki megkeresi helyetted a választ: nem jó, kiosztod.

Valaki veszi a fáradságot és megfogalmazza saját szavaival ugyanazt, mivel a linkelt válasz is jó volt: nem jó, kiosztod.


Csak azért, mert felhívják a figyelmedet egy nyilvánvaló hibára. Ha egyszer valamit megtalálhatsz a neten ami a kérdésedre részletes és pontos választ ad, akkor a kérdést nem kellene kiírni. Más sem fogja az ellentétes választ adni arra, mert megerősítésként ott vannak a forrásanyagok.


Ilyenkor rossz hogy anonim az oldal, össze kellene gyűjteni egy toplistába a modoros kérdezőket, akik nem érdemlik meg hogy segítséget kapjanak. Ez a legrosszabb fajta, aki lusta keresni, de másoknak beszólásra nem sajnálja az időt. Nem kell megköszönni, mert csak a helyet foglalja, de akkor legalább ne azokat b*sztasd akik segítettek. Mert ha a trollkodást nem számítod, akkor senki nem írt volna, és akkor meg az lett volna a baj.

2012. aug. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2xSü ***** válasza:
50%

#6: Nehogy már én legyek leba… lebökve!


Azt hiszem teljesen normálisan, tárgyilagosan megfogalmaztam a választ, időt energiát szánva rá. Miután felvetetted azt, hogy a kérdések 80%-a megválaszolható lenne a Google segítségével, arra reflektáltam helyeslően egy külön válaszban, és ha már így előhoztad a témát, akkor hozzáírtam, hogy mit tartanék én magam helyesnek.


Félreértés ne essék, nem fizet egyetlen válaszadót sem – így engem sem – senki, nem kárpótolja semmivel azért, mert a saját időnket és energiánkat fektetjük be egy-egy válasz megírásába. Ha te nem veszed a fáradtságot, hogy 5 percet rászánj a saját idődből, energiádból, akkor hogyan várhatod el, hogy más megtegye mindenféle ellenszolgáltatás – és sokszor köszönet – nélkül mindezt, úgy, hogy még meg sem jegyezheti, hogy a kérdésre amúgy magad is megtaláltad volna a választ, ha nem lennél ennyire lusta.


Ez egyszerűen önző hozzáállás. Szóval nehogy elkezdj itt lebökni embereket, mert 0 alapod van rá!


Teljesen objektív szemmel nézve neked is, nekünk is jobb lenne, ha minimális időt szánnál a saját kérdésre, ha már egyszer neked fontos és nem nekem.


Neked azért jó, mert nem kerül több időbe, erőfeszítésbe pár kulcsszót beírni a Google-be, mint ideírni a kérdést. Azonnal, pár perc alatt választ kapsz, és nem kell esetleg órákat várni a válaszra, ha valaki egyáltalán veszi a fáradságot, hogy triviális kérdéseket válaszoljon meg.


Nekünk meg azért jó, mert nem kell triviális kérdésekkel foglalkozni, csak olyanokkal, amik valóban szakértelmet, tapasztalatot kívánnak.


Miért segítenék ezek után neked, ha magadon sem tudsz segíteni? Az ember válaszol néha ostoba kérdésekre is, mert talán hisz abban, hogy jobbá teheti mások életét vele, még ha hajszálnyit is. De ha te magad nem teszel érte semmit, akkor nem gondolom azt, hogy segítek, csak azt, hogy kiszolgállak, holott semmilyen szempont nem indokolja, hogy az alárendelted legyek.


Szóval inkább vártam volna egy „Köszi”-t, mint háborgást egy teljesen jogos megjegyzést tartalmazó mellékmondat miatt.


Jó, ez csak egy kérdés, nincs semmiféle tétje. De ha ilyen a hozzáállásod a világ más dolgaival szemben is, akkor sokat fogsz szívni, mert a világ hozzáállása is ennek tükrében fog alakulni. (És még csak nem is fogod érteni, hogy miért ilyen „igazságtalan” a világ veled.) Szóval nézz már egy kicsit magadba, nézz a másik ember szemével és próbáld meg úgy megítélni a helyzeteket, mert így csak magad alatt vágod a fát.


(Na ez már valóban kioktatás. És igen, mert megérdemled. Okos embert nem lehet kioktatni.)

2012. aug. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
#8 Te egy sügér vagy!
2013. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
én is épp most kerestem rá a neten erre a kifejezésre, noha tudtam kb. mit jelent. Végigolvastam a hozzászólásokat (szokásomhoz híven) és arra gondoltam: én is simán feltennék ilyen kérdést, mert én úgy gondolom: valóban meg lehet találni a jelentést, de vannak emberek, akik másképp vagy érthetőbben fogalmazzák meg a dolgot. És bár a modorosságot én sem szeretem, nem értem mi rossz van abban, ha vki felteszi ezt a kérdést... végül is nem kéne azt sugallni, hogy kérdezni bűn.. szerintem kérdezni jó dolog, sokkal jobb, mint kijelenteni nagy okosságokat. szóval senki pártján sem állva és megáldva némi ésszel, mi a gond? csak egy kérdés volt. Nem kell ebből kardinális problémát gyártani.
2013. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!