Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a földhivatali...

Hogyan lehet a földhivatali térképen megváltoztatni a házszámunkat ami egy 15 évvel ezelőtti állapotot tükröz?

Figyelt kérdés

Az önkormányzat által adott címünk István utca 8, de a földhivatal szerint István utca 6. Tizenöt évvel ezelőtt csak 2 ház volt köztünk és a fő út között, a 2 és a 4, és a miénk volt a 6. Akkor a 2-es telek felét eladták és az önkormányzat újraszámozta a házakat az utcánkban, így változott át a házszámunk 6-ról 8-ra. De az önkormányzat házszám változtatásának semmi nyoma a földhivatalnál, persze nem csak a mi házunk számozása nincs rendben náluk, de az utcánkban lévő összes házé sincs ami kb. 8 házat érint.


És csak egy elméleti kérdés: Ha nem 8 hanem 50 vagy 100 házról lenne szó, akkor kinek kellene lépnie és mit?



2012. aug. 10. 15:12
 1/1 A kérdező kommentje:

Küldtem egy emailt a helyi Földhivatalnak benne elmagyaráztam ezt a problémát.


A földhivatal hivatalos levében továbbított a kérésem az önkormányzatunkhoz, 45 nap múlva megkaptam az értesítést a földhivataltól, hogy a ház számozás probléma megoldódott.


Az egészért nem kellett fizetni semmit sem, egy email elég volt.

2012. nov. 22. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!