Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes Hős lenni?

Érdemes Hős lenni?

Figyelt kérdés

Érdemes Hős lenni?


Nem szivók semmit mielőtt bármelyik idióta írná!

Meg létszi kiméljetek bármi féle fikázással.


Ezt Filozófia kérdésnek tenném fel.

Tudom veszélyes és az életével játszik ergo attól függ mit csinál .



Régen a hősök a nép éllén ált és vezete, ha lenne is hős mostanság szerintem akkor a tömeg mögé bújna mint a világháborúban a nagy emberek hogy egy kis emberíség csökkentést csináljanak.... nem hősök azok a nagy emberek ez csak kitérő volt egy példára.



2012. aug. 11. 02:09
 1/6 A kérdező kommentje:
várom az elmélkedéseteket :)
2012. aug. 11. 02:09
 2/6 anonim ***** válasza:
már kihaltak a "hősök"
2012. aug. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

oké... 1.válaszoló ... nem erre voltam kiváncsi... tudom...

Magyaroknál biztos nincs...

2012. aug. 11. 02:19
 4/6 2xSü ***** válasza:
100%

Elsőre azon gondolkodnék el, hogy mit jelent az, hogy valaki hős. Mitől hős a hős? Hős persze sokféle van Batmantől egy hadvezéren, egy olimpikonon vagy a mesék legkisebb királyfián át egészen a teljesen hétköznapi hősökig, akik mondjuk az 5 fokos vízből, vagy egy égő házból mentenek ki egy gyereket. Mitől hősök ők? Szerintem attól, hogy valami olyan értékkel rendelkeznek, amit követendőnek, nemesnek tartunk. Másrészt a hős olyan dolgokat képes megtenni, amire a legtöbb ember nem képes. A hős az, aki valami pozitív dolgot tud véghezvinni úgy, hogy olyan akadályokon, próbákon is keresztül megy, ami aminél a legtöbb ember megáll, megfordul, elbukik, vagy egyszerűen csak a félelmei megállítják. A hősiesség kitartás, akaraterő, bátorság és nemeslelkűség kérdése. Nem is feltétlenül jár azzal, hogy valaki a saját életét kockáztassa.


Hogy egy hős mennyire kap nyilvánosságot, egy egész nép hőse lesz, vagy csak egyetlen emberé, az nem biztos, hogy a saját választása.


Hogy érdemes-e hősnek lenni? Abból a szempontból, hogy az ember mindig lássa maga előtt a próbákat, megküzdjön azokkal félre téve az érzelmeit, félelmeit, abból a szempontból mindenképpen. Hiszen ez az, ami igazán emberhez méltó élet.


Lehet persze teljesen hétköznapi, átlagos, unalmas, ámbátor kényelmes és nyugodt életet is élni, csak erre ugye egy állat is képes. Én azért remélem, hogy a legtöbb ember mégis csak több akar lenni, mint egy állat, egy evő- és szaporodógép, aki kizárólag a saját kényelme és érzelmei irányítanak és nem az elvei, a hite, az igazságosságra, jóságra való hajlama.

2012. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Magyarországon is rengeteg hős van, lásd a tűzoltókat vagy a rendőröket, azt a jópár magyar katonát akik külföldön haltak meg..

Vannak akik hősként akarnak meghalni,hogy végre figyelembe vegyék őket. Véleményem szerint nem érdemes hősnek lenni de szép dolog az biztos. Ha igazi hős szeretnél lenni legyél tűzszerész vagy rendőr vagy mentős stb..

2018. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tudom kicsit régi a kérdés,de így 2023-ban is vannak,ha éppen nem is hősök,de nagyon kedves segítő emberek pl én ahol tudok segítek..pl volt mikor autót toltam be vagy éppen most leesett a hó jeges volt az út elakadtak sajnos akik nem annyira tapasztaltak mentem tóltam ki. Könyebb segítséget nyújtani mert piacos vagyok sok ember van körülöttem. Vagy vannak olyan esetek mikor a kuka felborul az utcan megallok és visszateszem a helyére ilyeneket szoktam csinálni,de volt màr,hogy időseknek segítek a boltban . Nem szeretek érte elismerést kapni mert nem azért teszem hanem a szívemnek nagyon jól esik az öröm nagyon szeretek örömet okozni mert a bodog ember az a legszebb látvány a szomorúság az csak szomorúságot teremt nekem is. Öleljétek egymást mindenki segítsen ahol tud,hogy szebb legyen a napunk a világunk én mindig erre bíztatok mindenkit. Legyetek jók,egészségesek,boldogok mert az is egy hosszú élethez vezet. Minden jót kívánok azoknak akik ezt olvassák! :)
dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!