Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit tanácsolna ebben az...

Ki mit tanácsolna ebben az esetben? (Részletek lentebb. )

Figyelt kérdés
Először is rólam néhány infó: 20 éves fiú vagyok, Erdélyben élek és tavaly végeztem a középiskolával(de az érettségit nem sikerült letenni, a román nagyon kemény volt...). Szóval sürgősen melót kellene találjak családi (leginkább anyagi) problémák miatt(Anyummal élek, apámmal rég nem tartjuk a kapcsolatot és bátyám egyetemen van...), de sehogy sem kapok melót, pedig nem vagyok válogatós és gyorsan tanulok, na meg nagyon jó a kézügyességem. Bár leginkább Pesten szeretnék találni valamit, mert ott le is szeretnék telepedni ideiglenesen, és amint lehetőségem lesz rá követni az álmaim (tetováló legyek). Tehát ebben az esetben ki mit tanácsolna? Próbálkozzak itthon munka kereséssel továbbra is, és ha kapnék valamit, akkor próbáljak annyit megspórolni, hogy tudjak kimenni Pestre és legyek meg addig, amíg találok ott valamit? Esetleg más ötletek?

2012. aug. 11. 10:29
 1/1 anonim válasza:
Hát azon kívül, amit leírtál nem hiszem, hogy tudsz nagyon mást tenni, de nem ajánlom Pestet, mert elég ritka, hogy valaki ott boldogságot talál, ilyen ellébecolás szinten élhető, de én pl. nem szeretem. Ráadásul bármennyire próbálkozik az ember - ismerőseim tapasztalatai alapján - azért csak otthon a legjobb, ahonnan az ember származik. Inkább próbáld meg megtermelni otthon az élelmet; egy viszonylag kis kertben is az egész nyári, illetve öszi zöldséget - gyümölcsöt meg lehet termelni, sőt paradicsomot, lecsót, hagymát, dinnyét(igen!) el lehet tenni télire is a lekvárokról nem is beszélve. Megpróbálkozhatsz tyúkok tartásával is, némi pénz a tojásokból is jön(jöhet), de ugye a hús sem mellékes. Így egy csomó pénzt megspórolsz anyukádnak is. Tudom nem mindenkinek fekszik a paraszti élet, de szerintem rendkívül megnyugtató munka és este az ember jó szájízzel megy aludni. Ha nincs kertetek, akkor sajnos marad a gürizés, aztán estleg a jobb helyen gürizés, esetleg nyerhetsz a lottón :D . Egyébként mai MO-n főként szakképesítéssel lehet könnyen álláshoz jutni(pl gépkezelőként, víz-gáz-villany szerelőként, meg úgy általában bármilyen szakképzést igénylő kétkezi munkásként, illetve IT-telekommunikáció szektorban dolgozóként simán el lehet helyezkedni). Tetoválóból már annyi van mint a nyűből. Pestre csak akkor gyere, ha van odavissza útra, illetve 5 havi lakbérre pénzed(minimállakás Bp. külterületén havi 25-30 000+rezsi, 3 havi kauciót szoktak kérni, havi(felnőtt) BP bérlet 8000FT körül, kenyér 2-300Ft(ami eláll akár 3-4 napig, a 150ft-s csak morzsolódik) +az egyéb dolgok, gondolom be tudod lőni az árfekvést...). Hajrá! :)
2012. aug. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!