Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan léphetek ki a reformátu...

Hogyan léphetek ki a református egyházközösségből?

Figyelt kérdés
Jár ez valamilyen hivatalos ügyintézéssel?

2012. aug. 13. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor léphetsz ki, ha tag voltál. Tag akkor voltál, ha egyházfenntartói járulékot fizettél.

Ha nem léptél be, akkor esélytelen: nem tudsz kilépni...

2012. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tag vagyok és éves adót fizetek.
2012. aug. 14. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Bejelented (szóban a Hivatalban, vagy írásban)és nem fizeted tovább a hozzájárulást. Így (a következő év elején) törölnek majd a választói névjegyzékből.

Ha máshol akarsz tag lenni (református gyülekezetben) akkor átjelentkezni, érdemes ezt is bejelenteni a távozás helyére.

Megkérdezhetem, hogy miért akarsz kilépni?

2012. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszodat, hálás vagyok érte. :)


Azért akarok kilépni, mert már egy ideje foglalkoztat a buddhizmus. Nem is olyan rég fény derült arra, hogy rendelkezek nepáli buddhista felmenőkkel és ez a tény megadta az utolsó löketet. Úgy érzem, hogy közelebb áll ez a kultúra, életszemlélet hozzám, mint a protestáns hit.

2012. aug. 16. 17:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Tedd, amit jónak látsz...


Ha protestánsnak nevelődtél, honnan ismered a buddhista kultúrát?

Nepáli felmenőkkel kevesen rendelkeznek...

Gondolom így rendelkezel protestáns felmenőkkel.

De ha buddhista akarsz lenne, akkor nem lehet sz református is. A kettőt nem lehet egyszerre.

2012. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A szüleim, illetve az összes ismert felmenőm református,illetve evangélikus volt. Azonban a családnevünk (amit itt nem szeretnék megosztani, rendkívüli ritkasága miatt) egy nepáli hegyi falu, illetve egy nepáli buddhista kolostor neve. Máshonnan egyszerűen nem eredeztethető. A buddhizmusról, a keleti metafizikáról otthoni, illetve könyvtári könyvekből tájékozódtam.
2012. aug. 18. 12:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Szó sincs róla, hogy egyszerre szeretnék református, illetve buddhista lenni. Lelkiekben már végleg elszakadtam a keresztény tanoktól.
2012. aug. 18. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!