Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a tökéletes szappanbuborék...

Mi a tökéletes szappanbuborék receptje?

Figyelt kérdés

A hétvégi nagybevásárlás során megláttam egy polcnyi buborékfújót és egyből elfogott a nosztalgia, vettem is 1-et. Szép, csillogó és sokszínű buborékokat tudtam vele fújni, de kifogyott és most sehogy sem találom a szappan-víz arányt. Vagy túl nehéz lesz, az is színtelen, vagy ki sem tudom fújni mert egyből szétpukkad.


Szóval mi volna a helyes arány ahhoz, hogy könnyű, színes buborékokat tudjak fújni?



2012. aug. 15. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyakorló (kisgyermekekkel foglalkozó) pedagógusként azt tudom mondani, a boltok polcain található szappanbuborék-fújó folyadék valami olyan titkos (ötödik) elemet tartalmazhat, amitől az a legtökéletesebb folyadékot fújja. Házilag még sosem sikerült jobbat, vagy legalábbis olyan jót előállítanom. Saját eszközöket használva csak a Dove, vagy (ma már nem kapható) Lifebuoy és Safeguard tusfürdők jöhetnek szóba. Tehát a "vastagabb, gazdagabb" tusfürdők.
2012. aug. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez egy atomjó kérdés.
2012. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na de mi a másik 4 hozzátevő? 2 megvan, a víz és a szappan... mit tudsz még, kedves 1.?
2012. aug. 15. 23:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Én tudom. :D Glicerin. Hogy mennyi, azt ki kell kísérletezni, de a patikában lehet kapni, azt tudom. Én csináltam már és jó lett! Ne krémszappannal, hanem valami habfürdővel csináld!
2012. aug. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az (ötödik) elemmel vicces próbáltam lenni, látom, elbuktam.

Egyébként a glicerin tényleg jó dolog, kísérleteztem én is vele régebben.

2012. aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Aaaaa! Bocsánat, hogy nem értettem a poént, késő volt már :D

Én tegnap egy csepp olajat is tettem hozzá, gondoltam attól nagyon szép színes lesz. Az is lett, de olyan nehézzé is vált, hogy zuhanórepülésben esett a föld felé a buborék...

2012. aug. 16. 09:44
 7/10 anonim válasza:

Szia! nem tudom, aktuális-e még, de ezt találtam:

[link]


Itt ez a recept:

12 pohár víz, 1 pohár mosogatószer, 1 pohár kukoricaliszt, 2 evőkanál sűtőpor

2012. szept. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hogyne volna aktuális, nagyon szépen köszönöm! Ki is kutyulom ezt és majd megírom, milyen!
2012. szept. 2. 10:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia na milyen lett az utolsó? nekem versenyre kellene bevált?
2013. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sZamu válasza:

- 2,5 dl citromos Jar mosogatószer

- 4 liter víz

- 1 zacskó sütőpor

- 2 evőkanál glicerin

2014. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!