Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nem kapok számlát köteles...

Ha nem kapok számlát köteles vagyok fizetni? Joga van valakinek engem perrel fenyegetni ha nem írtunk szerződést? Követelhet tőlem pénzt úgy, hogy nem ad számlát és nincs szerződésünk?

Figyelt kérdés
A párommal 2012ben elkezdtük szervezni az esküvőnket, majd munkájából adódóan le kellett mondanunk mivel külföldön dolgozik és nem tudtunk időpontot találni. Mivel külföldön dolgozik kerestünk egy esküvő szervezőt, hogy nekem könnyebb legyen.4-szer találkoztunk vele. Se szerződést nem íratott alá velünk se elismervényt. Majd megtörtént az ominózus eset amikor is a párommal lemondtuk az esküvőt és kértük, hogy adjon nekünk egy számlát az eddigi munkájáról, hogy kifizessük. A részletes számlát nem kaptuk meg de nap mint nap telefonál, smst ír, fenyegetőzik. Magyarul zaklat. Követeli a pénzét. Én nem vagyok hajlandó úgy fizetni ha nem tudom miért fizetek neki pénzt. Először 50 ezer Ft-ról beszélt majd 70-ről később 100-ról. Azt gondolom jogom van tudni miért is adok ki 100 ezer forintot! Jogom van a számlához. A sorozatos telefonálgatások miatt édesanyámhoz fordultam segítségért aki föl is hívta a hölgyet és megkérte, hogy írjon nekünk egy részletes számlát és azonnal fizetünk. Azt mondta édesanyámnak idézem szó szerint: "azt felejtsék el". Mi alapján akarja a pénzét ha nem tud munkát felmutatni számla alapján? Joga van ehhez? Szerződés nélkül fenyegetőzhet ügyvéddel, perrel? Követelhet tőlem pénzt számla nélkül? Előre köszönöm válaszotokat!
2012. aug. 16. 14:06
 1/4 Antimod ***** válasza:
Ha perre kerül sor, az első lesz, hogy bizonyítania kell a követelése jogosságát.
2012. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fenyegetőzhet nyugodtan, de ha per lesz őt fogják megbaszni, adócsalás és egyéb barátságos dolgok miatt. Legközelebb felhív, akkor követeld a számlát, és közöld vele, hogy ha nem hagyja abba a telefonálgatást, akkor feljelented zaklatásért!
2012. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Minden egyes alkalommal kérem tőle a számlát! Ma beszéltem egy kedves ügyvéd ismerősömmel és már több dolgot is felsorolt ami miatt megtehetjük a feljelentést a további zaklatások után! (zaklatás, fenyegetőzés, nem írt szerződést, meg tagadta a számla kiadását)
2012. aug. 16. 15:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy pedig miután le mondtuk nem tudom milyen alapon nőtt napról napra az összeg 50 ezerről 7o ezerre onnan meg 100ra ha egyszer lemondtuk a banzájt....ilyen magas lenne az infláció? Ha lemondtuk neki onnan nincs dolga a rendezvénnyel tehát nem értem az összeg növekedését. Esetleg ha már is került hasonló helyzetbe az is írhatna. Közgazdaságtant tanulok az első dolog amit a fejembe vertek az az volt, hogy mindenről KELL szerződés! Ő esetleg tanulmányai folyamán nem volt ott azon az órán ahol ezt tanították?
2012. aug. 16. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!