Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha külföldön elek, oda is...

Ha külföldön elek, oda is vagyok bejelentve, akkor ott kell csinaltatni uj utlevelet?

Figyelt kérdés
Megvaltozott a nevem hazassag utan, uj utlevelet kell csinaltatnom, mivel a ferjem külföldi, en is itt elek Ausztriaban, hol kell uj utlevelet csinaltatnom?Ausztriaban vagy Magyarorszagon?

2012. aug. 17. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel a magyar nagykövetséget és kérdezd meg. Ők legalább pontos választ tudnak adni, itt sokan csak tippelni fognak.
2012. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Talan tudnak normalis valaszt adni, biztos nem en vagyok az egyetlen, aki ebben a cipöben jar.

2012. aug. 17. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Állampolgárság szerinti ország adhat ki útlevelet, függetlenül attól, hogy hol élsz - én így gondolom.
2012. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha magyar állampolgár vagy, akkor a magyar nagykövetség vagy konzulátus fog segíteni az útlevél elkészítésében. Ez egy rohadt hosszú folyamat, így inkább javaslom, hogy szánd rá azt a pénzt-időt, amíg beutazol Sopronig vagy Szentgotthárdig, és ott az okmányirodában elindítod az útlevélkészítést. Az útlevelet kérd a hazai címedre, onnan pedig szülők adják fel az osztrák címedre. Ez a leggyorsabb.

A konzulátuson is elindítják ezt a folyamatot, de ott sokkal "hosszadalmasabb".

Ráadásul, ha külföldön házasodtál, előbb honosíttatni kell a házasságot...

2012. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy honosittatni kell.Mar folyamatban van a forditas.Ezek szerint othhon is tudok csinaltatni utlevelet?
2012. aug. 17. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Én külföldön lakom, és bizony csak külföldön tudsz -hivatalosan- útlevelet csinálni. Nézd meg interneten, hogy Ausztriában hol lehet csináltatni (általában a konzulátuson). Vidd be a papírjaidat, plusz a régi útleveledet. Magyarországon akkor csinálnak neked útlevelet ha van bejelentett magyarországi lakcímed. Persze van olyan aki behazudja, hogy van hivatlosan Magyarországon él, de szerintem ezzel nem érdemes játszani. Igényeld meg Ausztriában, sokkal egyszerűbb és tisztább is, maximum kicsit drágább.
2012. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!