Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tetoválás érvek és ellenérvek?

Tetoválás érvek és ellenérvek?

Figyelt kérdés
Én személy szerint régóta szeretnék, meg is van egy jó ideje hogy milyen minta lenne, csak arra lennék kíváncsi hogy ha fiatal korban (15/F) lenne csináltatva nem e nyúlna meg vagy nem lenne e csúnya ?

2012. aug. 20. 19:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Érv: "menő"

Ellenérv: A szüleid nem örülnének neki, fájdalmas, sokan legyökereznek(igaz), leszel 40 feletti is, ha el akarod tüntetni, drága, fájdalmas, a bőrnek nem tesz jót, női szemmel: nem jön be...


ha valami egyszerű, kis bőrfelületen lévő, natúr tetkó, akkor talán oké... de 15 éves korban akarsz tetkót? ezt meg kell gondolni... Én tizenéveskorban csináltattam piercinget. Hehe... nem volt jó ötlet. xd

2012. szept. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem azért szeretném csináltatni mert menő ,egyébként tudom ez nem lényeg de szeptember 26. szerda születésnapom. Szóval holnap már 16 leszek. :)
2012. szept. 25. 20:12
 13/18 anonim ***** válasza:

ellene: allergiás reakció a fetékre.

nem örök dolog,drágán és fájdalmasan de "kilehet szedetni"

amúgy nemsokára lessz a "tetoválók éjszakája" nézzki biztos tudnak ujjat mondani.

2012. dec. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
12-09 01:35 vagyok. állitolag van olyan tetkó ami egy x idő után eltünik,arra nincs ellen érv szerintem.
2012. dec. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 SzilKa ***** válasza:
14-es, honnan hallottál ilyesmit? Tetováló vagyok, tudnék róla, ha létezne eltűnős tetoválás. De nem Te vagy az első, aki ezt mondja, ezért érdekelne, honnan szeditek ezt a marhaságot :)
2012. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik. Bár még nincs, de már 6 tervben van évek óta, egyedül az anyagi háttér nincs meg hozzá, egyelőre. Nem másoknak kell bejöjjön a leendő tetkód, ha neked tetszik, csináltasd meg.

Nem értem azokat, akik jönnek a "meg fogod bánni" dologgal. Ne a jövőben éljetek már istenem. Ha most tetszik, csináltasd meg most. Ha jövőre már nem tetszik, akkor is gondolj arra, hogy mikor csináltattad, akkor jelentett valamit, máris nem érzed magad sz arul. Amúgy meg fedetni is lehet, ha tényleg annyira elrontotta a tetoválónak nem nevezhető mezei kis suhanc.


Ellenérvként meg nevetséges az, hogy hogy fog kinézni 70 éves korodban. Azért megnézném, hogy hányan fognak - akár tetkóval, akár nélküle - jól kinézni 70 évesen.. De ez megint olyan, hogy a társadalom mit szól hozzá. Nem másoknak kell tetszeni, megint hangsúlyozom !


Ha olyanon aggódsz, hogy csúnya lesz-e, vagy megnyúlik-e, akkor neked még nem való tetoválás. Nyilván ha a hasadra tetováltatsz, és jelentősebb súlyingadozásod lesz, akkor nem biztos, hogy nagyon esztétikus marad, de különben ne úgy képzeld el, hogy a széle az idő múlásával tíz centivel arrébb vándorol...


Másik menő ellenérv az, hogy "fáj". Attól függ, hova varratsz. Attól függ, milyen vastag a bőröd... És még 1000 és egy dologtól függ. Csont felett általában kellemetlen. De egy lábszárat lehet, hogy meg sem éreznél.


Egyedüli dolog, amire felhívnám a figyelmed: a kéz-, illetve nagyon látható helyen lévő tetoválásokat sok melóhelyen nem nézik túl jó szemmel.

2012. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

ellenérv: még nagyon fiatal vagy, növésbe van a szervezeted, ezért nem ajánlatos 18 év alatt és igen, van akinek megnyúlik és csúnya lesz. Ha valami hülye divatot követnél, pl. csillag, sárkány, nonfiguratív, stb, akkor kár, mert az elmúlik és minden 3. tetovált emberen az van...


Érv: csak szalonba csináltass, házilag ne próbálkozz még haveron keresztül se olcsón, mert megjárhatod (fertőzés, fém-tinta, stb..) ami igen, járt már amputációval!

Tehát csak olyat varrass, ami rád vall, ami egyezik az életeddel, a nézeteiddel, ami valami jelentőséggel bír feléd. 17 éves korodig várj a csináltatásával..

2012. dec. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem jó érv az, amikor azzal jön valaki, hogy 60-70 évesen hogy fog kinézni... lehet, hogy 40 évesen elcsap egy kocsi, és nem kell vele foglalkoznod. Miért kell mindig 50 évvel előreszámolni? Akkor a ma miről szól? Inkább mellette tudnék érvelni, de amit leírok, az csak akkor érvényes, ha önmagad vagy, mert akkor akarod. Nehéz ezt megmagyarázni. Amikor tudod, hogy ki is vagy valójában, és így vágysz valamire, akkor azt nem fogod megbánni. Amivel még ellenkeznék, az az, hogy sokan elítélik a tömegmintákat, szerintem nem biztos, hogy konkrétan egy minta fog jelenteni valamit, hanem az, AMIKOR csináltattad. Lehet ez egy egyszerű pillangó, ami már tucatnak számít, de ha te akkor csináltatod, amikor az életben toppon vagy, akkor igenis jelenteni fog valamit. Nekem is van egy tetoválásom, virágminta, és nagyon rossz korszakom volt, amikor csináltattam. Azóta ha ránézek, tudom, hogy mennyi mindenen keresztülmentem, és arra gondolok, hogyha ez sikerült, akkor nem lesz olyan az életben, ami nem fog. Igazi karakternek kell lenni ahhoz, hogy ne bánd meg. Szerintem a szélsőséges, és szenvedélyes embereknek való a tetoválás. Azt viszont megjegyezném, hogy legalább fél évet várj a felrakatással a kiötlés után, mert volt már rá nekem is példa, hogy meggondoltam a mintát. Ha néhány hónap múlva is akarod, akkor meg lehet csináltatni. Ha most vékony vagy, értem ez alatt a kb 50kg-ot, és te elkezdesz majd gyúrni, és felmész 60-70re, akkor szerintem nem éppen úgy fog kinézni, mint legelőször, de meg lehet reformálni. :)
2012. dec. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!