Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 600000ft a hátralékom a közös...

Anya75 kérdése:

600000ft a hátralékom a közös költségen. A lakógyűlés megszavazta, hogy zárják le a fűtésemet, meleg vizet, és a hideg vizet korlátozzák. Két kiskorú gyermeke van és havonta 22800ft a jövedelmem. Mit tehetnék? Jogos az eljárás a társasház részéről?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Így hogy tartod el őket egyáltalán? Rezsi, kaja, ruhák?

Hogy jogos-e, azt nem tudom. Keresetedtől függetlenül ugyanannyit kell fizetned, mint a többi lakónak. Hogy milyen az anyagi helyzeted, az már nem a lakógyűlésre tartozik.

2012. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg nincs hátralékom.
2012. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem várhatod el a többi lakótól, hogy ők tartsanak el téged, jelenleg ugyanis (részben) ez történik. Meg kellene próbálni rendezni a helyzetedet - egyrészt munkát találni, másrészt, ha tiéd a lakás, eladni és kisebbe költözni, ha lehetséges.
2012. aug. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egészségügyi okokból nem tudok munkát vállalni,a gyerekek ruháztatásában a barátok segitenek.Én nem várom el a lakóktól,hogy ők fizzesék ki az én adóságomat,de ennyi pénzből örülök,hogy a gyerekeim megélhetését probálom biztositani.Kihez fordulhatok segitségért,hogy ne maradjunk viz és fűtés nélkül a lakásban?
2012. aug. 22. 07:24
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen jogos és igazságos eljárás. A társasház többi lakója sem szívesen fizeti a közüzemi díjakat, mégis megteszik, miért várnád el, hogy a tiédet is fizessék? Ráadásul a társasház miattad semmilyen munkához, felújításhoz, pályázathoz nem tud kölcsönt felvenni, mert annak az a feltétele, hogy ne legyen egy lakónak se tartozása. Szóval mindenki miattad szív.


Egyébként 600 ezer Ft hátralék nem 1 hónapja keletkezett, az első elmaradt díjnál kellett volna észbekapni, hogy valamit tenni kell, hogy ne halmozódjon az adósságod. De gondolom akkor magasról tettél az egészre, és jókat röhögtél, mondván, hogy a "többi hülye hagy fizesse az én fogyasztásomat is".


Egyébként én a helyedben megpróbálnék megszabadulni a lakástól (amennyiben a te tulajdonod) és az árából vennék olcsón a városon kívül valami kis lerobbant hétvégi házat.

2012. aug. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én csak egy ideiglenes megoldást tudok, és azt is csak a meleg vízre.


Felforralod a tűzhelyen a legnagyobb lábosban a vizet. Kisebb lábasokkal magadra öntögeted, persze hideg vízzel kell keverni.


Télig csak sikerül valamit kitalálni, nem? Most a fűtés amúgy sem kell.

2012. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!