Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ilyen ratyi sok ember...

Miért ilyen ratyi sok ember helyesírása itt a GYK-n? Manapság nincsenek már tollbamondások magyarórán, az érvelések váltották fel azt is talán?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, egész egyszerűen rászoktak a netezésre, meg a fészre. Ott - de úgy az interneten menő rövidíteni, vagánykodni, hogy hát igen, ő nem tart be semmilyen szabályt, úgy és olyan értelmetlenül ír ahogy akar, és ezt kitudja meddig lehetne még sorolni...


A legrosszabb, hogy nem "a GYK-n" rossz a helyesírása az embereknek, hanem mindenhol. Élőben is.

De tudod, a többség fogalmazni sem tud, így mit is várunk el tőlük?... bár ne így lenne.

2012. aug. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Azt mondják ma már máshogy tanítanak írni-olvasni.

Mi még szótagolva tanultunk, végigzongorázva mindig a betűkön: ba-be-bá-bé-bi-bí...


A mostani iskolásokkal már csak azt csinálják, hogy leíratják vele, hogy "alma", majd azt lemásolják egy oldalon át, ezzel valahogy rögzülnek a betűk-szavak.


Lehet ez is az oka, hogy egyre szarabbul tanítják és kérik számon ezt. Elég furcsa, hogy mondjuk 5 éve is népszerű volt az internethasználat, de akkor még tudtak normálisan írni, és csak az alulképzett embereknek volt a helyesírása zavaróan rossz. Ma már ha végignézel pár kérdést, akkor egymás alatt is tele van rossz szavakkal a kérdések nagy része. Ez azért is rossz, mert a hülyeséget is eltanulják egymástól az emberek. Hány kérdésnél lehet itt olvasni, hogy nem tudnak ragozni sem, tipikus a "2-őt" (kettő-őt a kettőt helyett) vagy a "3-rom" (három-rom a három helyett)" használata.

2012. aug. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen.Engem az is meglepett mikor pár éve lehetett "érvelést" is választani egy-egy mű elemző bemutatása helyett és az mennyire népszerű is lett rögtön.Azt mondták hogy az érvelés hozzásegíti őket hogy összeszedettebben írják le a gondolataikat,helyesebben fogalmazzanak-hát e téren sem tűnt fel a fejlődés.Szerintem az érvelés inkább a filozófia vagy a logika területéhez tartozik és nem kéne elvinni a magyar oktatást ilyen irányba.
2012. aug. 23. 01:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az érvelés szerintem rendben van, és ezt azért mondom, mert nekem mindig, szinte minden témában/témáról jól megy, de akár veszekedésben, beszélgetésben, bármilyen körülmények között.

Ehhez kell egy élettapasztalat, saját gondolatok, logika is persze, de az csak azért, hogy összefűzze az ember a gondolatait. Ez legyen a legnagyobb gond.


Érvelni sem tudnak többen, mint helyesen nem írni... az érvelés lehet, hogy kicsit könnyítettnek hangozhat, de amikor 2 oldalt kell érvelned saját gondolataidból, ahelyett hogy a már adott mű soraiból, mondataiból idéznél, azért nem kis feladat. Persze nem eget rengető, sőt, de nem feltétlenül könnyebb. Mondom én mindezt 18 évesen, érettségi előtt (jövőre). Meglátjuk...

2012. aug. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ma már akkor vagy "raj", ha nem tudsz se írni, se fogalmazni. Nagyon idegesítő tud lenni. Ha egy tagolatlan kérést látom GYIK-en, már nem is válaszolok már. Legszívesebben beiratnám az összeset általános 1. osztályba.
2012. aug. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2012. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Osztom az első válaszoló véleményét. Az érvelő fogalmazásnak pedig azért van létjogosultsága, mert 5-6 irodalmi példával is alá kell támasztani a mondandódat, nem elég a saját tapasztalat. Legalábbis ez az elv, ezt várják el az érettségin, aztán h ebből melyik suliban mi valósul meg a tanórán az más tészta. Én ha csak tehettem inkább verset elemeztem vagy összehasonlító verselemzést csináltam, nem mindig jutott eszembe elég példa.
2013. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!