Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Attila névhez milyen...

Az Attila névhez milyen vezetéknevek illenek?

Figyelt kérdés
De nem olyan "átlagos' mint pl. Kovács vagy ilyesmi hanem nívósabb.
2012. aug. 27. 11:20
 1/7 2xSü ***** válasza:
Mit jelent az, hogy „illenek”? Bármelyik vezetéknék bármelyik keresztnévhez illik abban az értelemben, hogy előfordul és nem másabb, mint bármelyik másik név. (Pár fura párosítást leszámítva, mint pl. Végh Béla és társaik, illetve azokat az eseteket, mikor hangismétlés van a keresztnév és vezetéknév között, mint Nagy Gyula, Kovács Csaba. Ezek kerülendők.) De ezen kívül bármelyik vezetéknév illik bármelyik keresztnévhez, maximum attól lehet az egyik furább, hogy az ismeretségi körödben nincs ilyen jellegű kombináció.
2012. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
a vezetéknév az úgyis adott, ha meg valaki megváltoztatja az úgymond meggyalázza a családját
2012. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kérdésemre nem válaszolna valaki???
2012. aug. 27. 14:48
 4/7 2xSü ***** válasza:

Válaszoltam. Bármelyik vezetéknév ugyanannyira illik hozzá. (Leszámítva azokat a keresztneveket, amik a-ra végződnek.)


Most írjak konkrétan vezetékneveket?

Tessék itt a párosítás a leggyakoribb 20 vezetéknévhez:


Nagy Attila

Kovács Attila

Tóth Attila

Szabó Attila

Horváth Attila

Kiss Attila

Molnár Attila

Németh Attila

Farkas Attila

Balogh Attila

Papp Attila

Takács Attila

Juhász Attila

Lakatos Attila

Mészáros Attila

Simon Attila

Oláh Attila

Fekete Attila

Rácz Attila


Egyik sem illik jobban az Attilához, mint a másik. (Egyedül a Varga Attilát hagytam ki az a hangok torlódása miatt.)


Még egyszer, hátha érthetővé válik így másodszor leírva: A vezetéknevek öröklődnek. A keresztneveket meg az ember választja a gyerekének. Sok esetben régen valamiféle szisztéma szerint történt ez. De a lényeg, hogy megszoktuk, hogy bármelyik vezetéknév bármelyik keresztnévhez kapcsolódhat. Ez így természetes, a rendszer működéséből fakad a dolog, és pont emiatt egyik vezetéknév sem illik jobban egy adott keresztnévhez, mint a másik. Egyik-másik név ugyan szokatlannak tetszhet, de ez szubjektív dolog, pusztán azért van, mert mondjuk nincs ilyen nevű ismerősöd. De ami neked furcsa, az másnak természetes és viszont.


Tehát objektív mércével mérve nincs olyan, hogy egy vezetéknév jobban illik egy keresztnévhez, mint egy másik.


Nem tudom mire kell neked ez az egész, de mindenesetre maga a kérdés is elég fura. Kicsit olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy melyik szín illik jobban egy irattartó dossziéhoz. Mindegyik. Pontosan ugyanúgy illik hozzá bármelyik szín, bár vannak színek, amikben gyakrabban gyártanak ilyet.


Visszatérve az eredeti kérdésre. Vannak esetleg olyan nevek, amik érdekesebben csengenek. Pl.: Till Attila, hiszen itt van egy kis játékosság a névben. De ez nem azt jelenti, hogy bármivel is jobban illene az Attila névhez a Till vezetéknév, mint mondjuk a Kovács vagy a Auernhammer vezetéknév. Megint vannak történelmi, vagy más okból ismert személyek, akik miatt egyik-másik vezetéknév ismerősebben cseng (József Attila, Ambrus Attila, Pataky Attila), de ez megint csak nem azt jelenti, hogy jobban illik hozzá.

2012. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem te nem érted a kérdést.

Én értem hogy minden vezetéknév illik minden névhez, de nekem olyan vezetéknevek kellenek amik jól illenek hozzá és nem 'átlagos' vagyis gyakori nevek hanem ritkábbak.

2012. aug. 28. 19:38
 6/7 2xSü ***** válasza:

Mit nem lehet azon érteni, hogy ugyanannyira illik (azaz ugyanannyira jól)?


> Én értem hogy minden vezetéknév illik minden névhez, de nekem olyan vezetéknevek kellenek amik jól illenek hozzá


Ez olyan, mintha azt mondanád egy boltban, hogy érted, hogy mindegyik ott kapható ruhafogas ugyanakkora magasságú, de neked olyan kell, ami magasabb, mint a többi. Vagy olyan, mintha a legnagyobb méterrudat keresnéd.


> és nem 'átlagos' vagyis gyakori nevek hanem ritkábbak.


Ez már értelmesebb kérdés, bár még mindig nem értem mire kell ez neked. Amelyik vezetéknév ritkább, az – bármilyen meglepő – az Attila névvel kombinálva is ritkább. De mint írtam ettől nem illik, nem hangzik sem jobban, sem rosszabbul az Attila névhez.


Ha érdekes, ritkább vezetéknevet keresel, akkor nézegesd mondjuk ezt a listát: [link] Aztán ha _neked_ valamelyik szimpatikusabb, akkor már meg is találtad azt, amit kerestél. De ez nem jelenti, hogy az nekem is, vagy akárki másnak szimpatikusabb, vagy kevésbé szimpatikus lenne, vagy bárki úgy érezné, hogy jobban, vagy kevésbé illik az adott keresztnévhez.


Hiába a nevek már csak ilyenek.

2012. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hun Attila :D
2012. szept. 7. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!