Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen iratokat kell vinni a...

Milyen iratokat kell vinni a személyi igazolvány elkészítéshez?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első személyi igazolványom (14 éves vagyok)

Mit kell vinni? Mennyi pénzt (ha jól tudom akkor 1500 forint talán??)

- Lakcímkártya

- Anyakönyvi kivonat


Én ennyit tudok, kell még valami más is?



2012. aug. 28. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:

2009. június 28-ától a 14 éven aluli kiskorúak számára is igényelhető személyazonosító igazolvány, valamint a lakcímet igazoló hatósági igazolványukba (lakcímigazolványba) kérelemre bejegyeztethető a szülők, törvényes képviselők neve és aktuális telefonszáma.


A 14 éven aluli kiskorú részére illetékmentesen lehet igényelni személyazonosító igazolványt, ha arra nem az elveszett, megsemmisült, megrongálódott okmány pótlása esetén kerül sor. A 14 éven aluli kiskorú számára illetékmentes a lakcímigazolvány kiadása is, ha az a szülő, törvényes képviselő nevének, telefonszámának feltüntetése érdekében, vagy e kérelemre feltüntethető adatok megváltozása miatt történik.


A személyazonosító igazolvány kiadása lehetővé teszi a kiskorú gyermekek számára is a szabad mozgás jogának gyakorlását az Európai Unión belül anélkül, hogy a szülőnek többletráfordítással útlevelet kelljen készíttetnie a kiskorú részére.


A szülő vagy törvényes képviselő nevének és telefonszámának a kiskorú lakcímigazolványába történő bejegyzése a 14 éven aluli gyermekek biztonságát szolgálja.


Az ügyintézéshez szükséges a kiskorú gyermek, valamint törvényes képviselőjének (szülő vagy szülők) személyes megjelenése.


Az eljárás kezdeményezése és a bemutatásra szolgáló okmányok:


14. életévét be nem töltött:

érvényes útlevél,

amennyiben nem rendelkezik érvényes útlevéllel születési anyakönyvi kivonat,

az útlevél mellé bemutatni a születési anyakönyvi kivonatot , illetékmentes


14 életév felett:

érvényes útlevél

amennyiben nem rendelkezik érvényes útlevéllel születési anyakönyvi kivonat

nem kötelező, de célszerű az útlevél mellé bemutatni a születési anyakönyvi kivonatot


illeték a fenti esetben:1. 500. -Ft



Amennyiben pedig a kérelmező már rendelkezik a lakcímét és a személyazonosító számát tartalmazó új típusú, kártya formátumú hatósági igazolvánnyal (rövidebb nevén lakcímkártyával) akkor azt az eljárás során be kell mutatni.

2012. aug. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Szülő anyakönyvi kivonata, lakcímkártyája, személyije nem szükséges? valahol azt olvastam hogy igen

2012. aug. 28. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!