Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor van a "vénasszonyok nyara"?

Mikor van a "vénasszonyok nyara"?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szeptember-október környékén is szinte nyári az időjárás.
2012. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2xSü ***** válasza:
100%
Az ősznek azon szakasza, mikor az időjárás még kellemes. Ilyenkor nincs nagy kánikula – ami a „vénasszonyoknak” annyira nem kellemes –, de még nincs hideg, nem esik az eső, pl. lehet tenni-venni a kertben.
2012. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. szept. 5. 18:15
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

És ugyanígy elmondanád, hogy miért Indián nyár?

Az Indiánok, és a vénasszonyok nem szeretik a kánikulát, és a hideget? Mások igen?

2016. szept. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Miért nevezik indián nyárnak?

Számos különböző magyarázat létezik, amely az „indián nyár” kifejezés eredetét taglalja, így nem lehetünk teljesen biztosak abban, honnan is származik a szókapcsolat. Az egyik kifejezés az indián mitológiából eredhet. Az amerikai bennszülött indiánok legendája szerint a talaj beissza a leölt medvék vérét, amelyet a fák gyökereiken keresztül felszívnak, így jut el a vér a levelekbe, amelyeket vörösre fest. A következő magyarázat egy másik indián hagyományon alapul, amely szerint az ősz vége volt a fő vadászszezon, és az enyhe időjárás még egyszer, utoljára kicsalogatta a vadállatokat a búvóhelyeikről. A kifejezés azonban származhat tengerészektől is, akiknek a terv szerint őszre végezniük kellett a berakodással, hogy útra kelhessenek hajóikkal az Indiai-óceán felé."


[link]

2017. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Imre777 válasza:

Mikor van a "vénasszonyok nyara"?


Ez a kérdés.


Erre egy válasz érkezett.


Ez:

Amikor szeptember-október környékén is szinte nyári az időjárás.


Ez számomra értelmezhetetlen.

Én ezt úgy értelmezem, hogy augusztustól novemberig bár mikor lehet.


Amúgy ez egy olyan körülbelül két hetes (10-14 napos) időszak, ha jól tudom.

Én sem tudtam sohasem megjegyezni, hogy mikor van, de úgy néz ki szeptember vége (nem környéke), október eleje.


(Én úgy emlékeztem később van, október végefele, de október végén, november elején jön a hideg, október utolsó napjaiban vagy november első napjaiban lefagy minden, akkor már nincs a vénasszonyok nyara, tehát előtte, október közepe, illetve előtte.)


Ehhez egy kis adalék, ha úgy tetszik hab a tortán, hogy volt televízió, volt időjárásjelentésben augusztus végétől vénasszonyok nyara volt

(pontosabban ezzel hülyítettek minket).

2022. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 uborkaszezon közt.
2022. aug. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!