Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nincs TB ellátottságom és...

Ha nincs TB ellátottságom és valamilyen panasszal a háziorvoshoz vagy a kórházba megyek, hogy vizsgáljanak meg akkor elutasítanak? Tehát jelzi nekik, hogy nincs ellátottságom?

Figyelt kérdés

2012. szept. 5. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. De ha van rá lehetőséged, akkor igényelj TB mentességet.
2012. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jelzi nekik a rendszer, de nem utasítanak el, ellátnak. Csak alá kell írnod, hogy tudomásul veszed, hogy a rendszer szerint rendezetlen a jogviszonyod.
2012. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert most végeztem levelezőin az iskolával és mondom bemegyek az APEH-ba, hogy szeretném fizetni mostantól a TB-m, erre közölték, hogy a 3 év alatt nem volt ellátottságom és ezt visszamenőleg kéne fizetni.

Viszont én voltam kórházba meg háziorvosnál, sőt váltottam háziorvost is és egyik se közölte velem, hogy nincs ellátottságom. Nem írattak velem alá semmit.

Most akkor ez hogy lehetséges?

Valamelyik nap elmegyek a TB-be és megkérdezem, hogy meddig volt ellátottságom, mert nem akarom elhinni, hogy nem volt, ha engem ott fogadtak és nem is jelezték, hogy elmaradásom van.:/

Meg 3 évre visszamenőleg normálisak, hogy kérik??? Fontos lett volna nekik, küldtek volna egy értesítést..:/ Nem tudom kifizetni azt az összeget.

Nem is gondoltam volna, hogy levelezőin, ha tanulok akkor ott nincs, mert családi pótlékot meg kaptam.

Szerintetek??

2012. szept. 6. 10:11
 4/7 anonim ***** válasza:

"Viszont én voltam kórházba meg háziorvosnál, sőt váltottam háziorvost is és egyik se közölte velem, hogy nincs ellátottságom. Nem írattak velem alá semmit.

Most akkor ez hogy lehetséges?"

-Vagy nem ellenőrizték

-Vagy tévesen szerepeltél a rendszerben


"Valamelyik nap elmegyek a TB-be és megkérdezem, hogy meddig volt ellátottságom, mert nem akarom elhinni, hogy nem volt, ha engem ott fogadtak és nem is jelezték, hogy elmaradásom van.:/"

Nem a TB fogadott, hanem a kórház és a háziorvos.

Nem ők jelzik, hogy elmaradásod van, ők nem is tudják, hogy van-e elmaradásod, azt a NAV intézi.


"Meg 3 évre visszamenőleg normálisak, hogy kérik???"

5 év az elévülési határidő.


"Fontos lett volna nekik, küldtek volna egy értesítést..:/"

Így még a késedelmi kamatokat is rád terhelik. Amúgy sem értesítést küldenek, hanem felszólítást.


"Nem tudom kifizetni azt az összeget."

Kérjél méltányossági elengedést, részlet fizetést.


"Nem is gondoltam volna, hogy levelezőin, ha tanulok akkor ott nincs, mert családi pótlékot meg kaptam.

Szerintetek??"

A családi pótlék és a TB jogosultság nem függ össze.

Akkor vagy jogosult az egészségügyi ellátásokra (van TBd), ha nappalin tanulsz.


A kérdésbe eleve kiírhattad volna a helyzetet, amit leírtál a kommentbe és akkor nem futnánk fölösleges köröket a válaszokkal.

2012. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Eloszor kivancsi voltam hogy igy mit irnak..

En shogy se tudom fizetni...allast keresek jelenleg. Semmi munkam, penzem... Ilyenkor mit tudnak csinalni?:(

2012. szept. 7. 00:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van bankszámlád, inkasszót tesznek rá.

Ha nem vezet eredményre, végrehajtási eljárást indítanak: lefoglalják és elárverezik a lakóhelyeden levő ingóságokat amikről nem tudjátok hitelt érdemlően (számlával) bizonyítani, hogy nem a te tulajdonod.

2012. szept. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szemet allatok...persze a ciganyoknak el lenne engedve...undorito egy orszag ez..

Azert koszi a valaszokat.

2012. szept. 8. 13:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!