Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért lustult el a posta, a...

Miért lustult el a posta, a postások miért nem hozzák ki a kisebb, könnyű csomagokat mint eddig, hanem rögtön értesítőt dobnak be?! Nem konkréten a budapestiekre gondolok, többi lent.

Figyelt kérdés
Én Bp. melletti kisvárosban lakom, eddig nem volt gond, ha kisebb csomagot kaptam kihozta, (biciklivel közlekednek)értesítőt akkor dobott be, ha nem voltam itthon. Nehezebb csomagot meg egy másik postás hozta dobozos autóval. Pár hónapja az az új módi, hogy ki sem hozza a csomagot, ha könyv van benne vagy egy póló,akkor sem, hanem a már előre megírt értesítőt nyomja a kezembe...kicsit felháborító,mert végül is ez a munkája,nem?! A postáé is, meg a postásé is..hogy kihozza. Még jó, h a pékségben nem a nyers begyúrt tésztát adják h nesze itt a kenyér, süsd meg otthon. Amíg Bp.-en laktam, ott sosem volt ilyen. Természetesen nem nagy dobozokat várok, hanem kisebb dolgokat..pl.: vateráról vásárolt könyv, bizsu...1-1 db-ok. Ami befér a postaládába azt bedobja,illetve begyömöszöli. Persze nyilván nem tudhatja itthon vagyok-e, (bár azért a saját területét csak ismeri a postás,nagyjából ki szokott otthon lenni..) de akkor se nekem kelljen már folyton bemászkálnom, amikor itthon vagyok (GYES-en) és amíg kihozta,mindig átvettem mindent. Úgyh nem általánosítok, az itteni helyzet bosszant. Miért van ez így?!
2012. szept. 6. 12:47
 1/5 milyen válasza:
60%
Nem ellustultak, hanem nem ez irányába motiválják őket. Fontosabb a főnököknek, hogy a kézbesítők biztosítás, kaparós sorsjegyet stb. értékesítsenek, mint hogy a munkájukat végezzék. Sajnos!
2012. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem gondoltam volna hogy valaki ilyet valaha meg fog kérdezni. rögtön az volt a benyomásom hogy azt hiszed csak egyedül a te házadhoz jár a postás, és más dolga nincs is. "Ami befér a postaládába azt bedobja,illetve begyömöszöli." Ez enged következtetni arra hogy nagyobb méretű dolgokat szoktál kapni. a postásbicikliken nyilván tudod nem lehet rengeteg mindent elpakolni, amikor sokszor a szórólaptól nem lehet mást elpakolni.

nagy divat ma a postán hogy 7 órára jelentik be a kézbesítőket, és sokszor nem fér bele a munkaidőbe a tennivaló. másrészt postai szabályzat hogy a kerékpáron nem vihet ki olyan küldeményt a postát amit ha valahol felügyelet nélkül hagyja a biciklit ellophatnak. azokról a küldeményekről értesítőt kell írnia, és bedobni a címre. nagyobb csomagokat a postakocsi hordja, és a nagyméretű sima leveleket is postakocsinak kell(ene) vinnie.

de te elvárod hogy akár hatszor tekerjen vissza a postára az a kézbesítő akár szakad az eső akár télen a csúszós utakon, stb.

végül még annyit mondanék hogy akinek rendszeresen sok, vagy nagyobb méretű dolgai jönnek postán, ott a kézbesítő előszőr is kérhet nagyobb postaládát, ahova nem "begyömöszölni" kell, ami megint úgy hangzik mintha a szerencsétlen postás hibája lenne.

űaztán ha a nagyobb postaláda felszerelése többszöri kérés után is elmarad akkor ezt a posta kérelmezni fogja hivatalos úton. végül még postafiókot váltatnak meg veled, ha nem teremted meg a kézbesítés alapvető feltételeit.

remélem kielégítő volt a válasz.

2012. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem volt hasznos,de azért mégis, köszi :) Azt hiszem félre értetted..én kisvárosban élek ahol csak kertes házak vannak,panelek nincsenek, és így igy is le vannak osztva területekre a postások. Én nem várok naponta csomagot,sőt mondhatni ritkán,de az is max. könyv méretű. Két óriás dobozban nem fér el..? A sok rohadt reklámújság meg igen? Na ne. Gondoltam h szabályzatban van nekik,de nehogy azt hidd h egész nap hordja a leveleket,elég kis terület jut egy postásnak. Nem várom el h naponta hatszor visszajöjjön én ilyet nem írtam. Általában ugyanabban az időben jön minden nap,olyankor szoktam kimenni h oda tudja adni a postát és olyankor bosszantó h mehetek be másnap érte,mert aznap nem lehet mert zárásig nem ér vissza vele. A biciklit nem tudja otthagyni mert mindig a házak előtt teszi le,be nem megy sehova. Mindegy is, csak érdekelt a dolog miértje,de ez van ezt kell "szeretni".
2012. nov. 23. 22:59
 4/5 anonim válasza:
Sajnos a kézbesítő kerékpárjának "hatalmas" dobozai tele vannak szórólapokkal (amit fontosabb bedobnia mint a leveledet) és levelekkel, amik hidd el kitöltik bőven azt a helyet sőt, legtöbbször bele sem fér minden. A csomagodat valószinüleg azért nem kaptad meg mert a postás úgy ítélte hogy, vagy nem fér be a kerékpárba és nincs ideje fordulni mert túlóra nincs mert ha túlórát generálsz szemét vagy és meghurcolnak, vagy ahogy fentebb is emlitette egy másik hozzászóló tart attól hogy ellopják a küldeményedet amig pl elmegy wc -re valahol vagy kávézik stb. Ilyenkor tőle vonják le a küldemény értékét amit fizethet ki, plusz elbukja az jutalmat amit 3 havonta kap kb 20 000 ft -ot mert ellopták tőle és biztos az ő hibája volt nem beszélve az esetleges egyéb ezeken felüli szankciókról. Szóval légy tekintettel arra hogy Ő is ember és valószinüleg nem kiszúrásból csinálja ezt hanem mert rákényszerül és úgy gondolja te egy normális ügyfél vagy és nem akadsz fenn azon ha el kell menned a postára (nem úgy mint a szomszéd Mari néni aki rokkant, félszemű és házsártos is) a küldeményedért ami legalább megvan.
2013. márc. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk sajnos levelet sem képes bedobni. Többször is előfordult, hogy vártam a levelet, itthon voltam egész nap, és be van dobva az értesítő, hogy nem voltam itthon...Most is ajánlott elsőbbségi levelet vártam egy nyilatkozatról, amit holnap vittem volna magammal, erre csak az értesítőt találtam meg, és persze ma már nem lehet átvenni. Lehet vitatkozni arról, hogy mennyi dolguk van, de bosszantó, hogy ha sürgős levelt várok...
2014. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!