Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zsibvásáron vásároltam, egy...

Zsibvásáron vásároltam, egy drága dolgot viszonylag olcsón megnyertem, de az eladó nem túl készséges, úgy tűnik mintha nem akarná eladni. Kötelessége hogy létrejöjjön az adásvétel?

Figyelt kérdés

Ha mégis létrejön , és átver..kihez fordulhatok, rendőrségen foglalkoznak velem?Amit nyertem 10.000 felett van..akkor is tudnak velem valamit kezdeni ha a leírásnak nem megfelelő terméket kapnám?

Köszönöm előre is!


2012. szept. 7. 09:59
 1/1 anonim válasza:

Az érték itt lényegtelen. Ha a minimum árat amit az eladó kért érte elérte a licited,akkor a PTK szerint eladási kötelezettsége van ugyanúgy,mint ahogy neked vásárlási kötelezettséged van.

Amennyiben valami mégsem jönne össze a Fogyasztóvédelemnél Tisztességtelen Online Kereskedelmi Gyakorlás miatt illetve a Zsibvásár üzemeltetőjének is reklamálhatsz.

Próbáld meg ezeket elkerülni,és beszélj inkább az eladóval. Mindenképpen köteles biztosítani neked a terméket.

2012. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!