Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol lehet a magyar web-en...

Hol lehet a magyar web-en pozitiv vagy negative velemenyt hagyni orvosokrol?

Figyelt kérdés
Ha nincs ilyen, valaki vallalkozna arra , hogy megcsinalja az oldalt? Marcsak azert is mert vannak igen igen szar es igen igen jo orvosok. Vannak aki szoba sem allnak veled ha nem adsz nekik penzt es vannak akik nem szivesen fogadjak el...csakhogy az emberek tudjak hova forduljanak ha szukseg van....mellesleg ez kulfoldon teljesen elfogadott.
2012. szept. 12. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nem biztos. Az orvos-beteg viszony azért is más, mert akár veled történik valami, akár egy hozzátartozóval, ott erős a szubjektív álláspont, és hozzá még laikus is az ember. Egy-egy eset vagy halál során sokan dühből is hibáztatják az orvosokat, holott lehet nincs alapja a dolognak.


Ezzel szemben ha valakivel szemben nagy nyilvánosság előtt hitelrontást vagy becsületsértést követnek el, annak már jogi következményei is lennének. A magyarok amúgy is perelgetős fajták, bármilyen bajuk van a másikkal akkor egyből mennek a médiához vagy a rendőrségre, csak hogy szar helyzetbe hozzák, lejárassák.


Nem azt mondom, hogy nem lenne értelme vagy nincs igazad ebben, de nekünk ehhez nincs kultúránk. Más országban inkább van, ahogy annyi minden még ami nálunk hatalmas botrányokat okoz, míg kint természetesnek veszik az emberek.

2012. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyan oldalra gondoltam aminek van gazdaja es a szoveg "szurt" tehat kreten stilusban nem lehetne fogalmazni. Nem hitelrontas az amikor es ez tegnap Anyammal esett meg: fel eve vakarozik ujra elment a borgyogyaszhoz elmondta neki, hogy a korme a labarol leesett, a kezen kirepedezik a bor es mindene viszket mindenhol. A doki vigyorogva kozolte anyammal, hogy a mar adott kremmel kenje magat. Anyu mondta neki, de hat nem mukodik!!!! Nem baj...kenje magat...nagyon duhos lettem! Minimum egy vervetel es egy allergia teszt lett volna szerintem a valasz. Anyunak amugyis van allergiaja es dr pitsa ezt jol tudja. Kiderult, hogy a cukra is nagyon magas a vernyomasaval egyut....a szomszed neni merte meg neki...szoval keresek valakit aki tud ebben segiteni es elinditom. Nem hitelrontas az, ha leirom: valaki nem csinalja a munkajat amiert fizetik! Ha utalja a munkajat menjen maganpraxisba dolgozik napi 2 orat, masik kettot eladminisztralgatja es elvegetal...egyszeruen nem fer az agyamba az ilyen.
2012. szept. 12. 19:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Erre gondoltam ez előző válaszban. A személyes sértettség indíttatása van itt is. Erre nem az internet a megfelelő közeg, ha panaszolni akarsz akkor a felettesnél kell.


A [link] oldalt ajánlottam volna pár hónapja, mert itt osztanak meg történeteket az emberek, de nagyon megváltozott az oldal, a korábbi sima blogbejegyzések mellett már tele van reklámmal meg más témával is, ennek ellenére még mindig érkeznek be pozitív és negatív tapasztalatok, és rá reakciók (vélhetően hozzáértő emberektől is).

2012. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Volt egy ilyen weboldal korábban, ahol pl. az emberek leírták, mennyi hálapénzt vár el egy adott orvos, meg hogy viselkedik, ha nem kap pénzt. Hatalmas felháborodás fogadta az orvosok részéről, feljelentések, nyomozás stb., a végén sikeresen kinyírták az oldalt, ma már nincsen meg.
2012. szept. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem ertem miert haborodnak fel?! Ha nem teszik azt amiert feleskudtek?

Persze, hogy megakadtam azon ami Anyammal tortent. Azt gondolom ez egy naromalis reakcio.

Ahol mi elunk eleve ugy megyunk dokihoz ha kell, ajanlas alapjan es megnezzuk mennyire ajanljak masok...

Kulfoldon elunk...lehet itt az en idom?! Sok kismama aggodik azon pl mennyi penzt adjon amikor nekik is alig van csak azert, hogy ellassak oket...vagy idos emberek...azok huzzak le magukat a klotyon mert a havi nyugdijuk 40-50-e ft? Vagy pusztuljanak nem kell nekik tovabb nyugdijat fizetni?!

Ugyis tudjuk, hogy Mo-n nincs demokracia...az oldalt beszuntettek es ez nyilvanvalo.

2012. szept. 12. 20:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Súlyos erkölcsi válságban van a magyar orvosi szakma, talán nincs is olyan más szakma, ami ennyire elzüllött volna, mint ez. És azért üldözik a kritikákat, mert ők maguk is tudják, hogy egy normális társadalomban, ahol ezek az esetek rendes nyilvánosságot kapnak, nem lehetne megcsinálni azt, ami anyukáddal is történt. Én is gondoltam már rá korábban, hogy csinálok egy ilyen oldalt, bejegyeztetem név nélkül vagy valami hajléktalan nevén egy külföldi szerveren, aztán jöhetnek a történetek. Biztos előfordulna rágalmazás is, de ha ez az ára annak, hogy elkezdjen végre rájárni a rúd a lelkiismeretlen orvosokra, akkor ez az ára.
2012. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!