Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon van olyan...

Magyarországon van olyan bogár, ami erősen emlékeztet egy kolibrire? Esetleg van őshonos kolibri fajunk?

Figyelt kérdés
Ma kimentem az udvarra, ahol vannak nekünk valami tölcsér virágú növényeink és ott gyűjtögette a cuccost valami. Közelebbről megnézve nagyon durván kolibri kinézete volt, de tudtommal ezek a madarak csak sokkal melegebb éghajlatokon élnek. Először azt hittem, hogy csak képzelődöm, de öcsém mondta, hogy ő is látta már. Szerintetek mi lehetett?

2012. szept. 16. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen de nem tudom mi a neve, én is láttam. :-)

De én a rovarok törzsébe sorolnám :-)

A kolibri melegebb éghajlaton él de ez s rovar úgy tűnik itt is megél. Gondolom őshonos is lehet.

2012. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van, de nem bogár, hanem a lepkék közé tartozik, pontosabban valamilyen szender. Ha kb 2-3 cm-es, akkor a legvalószinübb, hogy kacsafarkú szender.
2012. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2012. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen-igen! őt láttam :D köszönöm a gyors válaszokat. ma is okosabb lettem :D
2012. szept. 16. 11:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Idén rengeteg szender van. Eddig én sem láttam, talán csak gyerekkoromban elvétve. Idén viszont már többször is. A melegebb éghajlaton elterjedt a faj, Pécs vonalától délre. Gyanítom, hogy a nagy hőség, szárazság miatt húzódott északabbra, ill. szaporodott el.
2012. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!