Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Összetörtem a lázmérőt, és a...

Összetörtem a lázmérőt, és a nappali tele van üveg szilánkkal és higannyal, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim, és a testvéreim nincsenek itthon, és elég beteg vagyok.Éppen a lázamat mértem, és amikor a helyére akartam tenni, akkor kicsúszott a kezemből:(

2012. szept. 17. 17:50
 1/10 anonim válasza:
0%
az üveg szilánkot szedd össze,a higanyt töröld fel szerintem előbb valami szárazzal utána vizessel aztán megint szárazzal.ha keresik a szüleid ,ha megértőek mond el ,ha nem akkor mond ,hogy te sem láttad.remélem tudtam segíteni :)
2012. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Higanyt ne kézzel szedd össze, hanem inkább söpörd. Érdekes anyag, nem lesz tőle igazából semmi bajod ha nem eszed meg nagy mennyiségben, és nem lélegzed be. Mivel nem tudod leadni veszélyes hulladékként, így sajnos a kukába kell dobni. Vagy épp a wc-n is lehúzhatod- már ha van bekötött csatornátok -, majd tisztítás során megfelelő helyre kerül.
2012. szept. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

"A törött lázmérőből kiszabaduló higany gőzeinek belégzése komoly egészségkárosodáshoz vezethet és veszélyes hulladéknak minősül! Közömbösítésére a kénpor a legalkalmasabb."


(forrás: [link]


Érdemes komolyan venni! Szerezz kénport, szórt fel vele a kiömlött higanyt és környékét. Várj pár percet, hogy lereagálhasson a higannyal, majd porszívóval szedd fel.

Ne hagyd szabadon a lakásban, a keletkező higanygőzök hosszútávon károsíthatják a családod egészségét.

2012. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeteket! ^^ :D
2012. szept. 17. 18:27
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Te jó ég, kénpor, tripla feltörlés... teljesen felesleges, egyszerűen össze kell söpörni a higanyt. Ha a kis golyócskákat összegyűjti az ember, semmi nem marad ott belőle a padlón. Lényeg, hogy tényleg az egészet gyűjtsd össze (vegyi semlegesítésre csak akkor lenne szükség, ha ez nem sikerülne), utána meg dobd ki minél előbb, ne tárolgasd ott a lakásban.
2012. szept. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Ja, nem 15 kg ömlött ki belőle hanem csak pár gramm, ennek nincs akkora párolgása hogy 1 perc alatt megöl. felesleges ekkora hacárét csapni ezért!
2012. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves doktorrossz,


Az hol volt leírva, hogy könnyen összesöpörhető padlóra került a higany? Pl. szőnyegpadlóból elég nehéz a folyékony higanyt kisöpörni...

2012. szept. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Porszívó.
2012. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Semmi képpen ne porszívózd fel!A porszívó porítja a higanyt és belélegzed.A belélegzett higanytól egész életedben nyomorék lehetsz,mert járásproblémákat is okoz!!!!!!!!!!!
2016. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most futottam bele:


[link]


Lehet, hogy kicsit túltolták, de tényleg érdemes komolyan venni...

2016. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!