Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom behajtani a volt...

Vargaga kérdése:

Hogyan tudom behajtani a volt élettársamtól korábban közösen felhalmozott rezsi, szolgáltatói tartozások rá eső részét, ha a nevemen volt minden (a lakás bérlete, órák, szolgáltatások)? Van lehetőség ingyenes jogsegély szolgálatra (XXI. kerület)?

Figyelt kérdés

Az önkormányzattól béreltem egy lakást a munkáltatóm jóvoltából (szolgálati lakás?). Ebben a szerződésben szerepelt ő is, mint befogadott, aki addig lakhat ott, míg a szerződésem él a várossal (ez lejárt, s elköltöztem, ő is, de máshova/máshoz). Cirka egy évig laktunk együtt, plusz az ő két gyereke.

A kapcsolat vége felé kérte, hogy had maradjon ott a gyerekekkel a szerződés végéig, mert nincs hova mennie a gyerekekkel. Belementem. Ő megígérte (sajnos papír nem készült róla), hogy a tartozás rájuk eső részét kifizeti augusztus végén. Azóta nem veszi át a leveleimet, nem veszi fel a telefon. (Egy jómódú, budapesti rendőrnyomozó "árnyékában" élnek.)


2012. szept. 18. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak polgári peres eljáráson tudod behajtani, de sok év is lehet...
2012. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hogyan kell elkezdeni a dolgot?

2012. szept. 19. 09:59
 3/3 anonim ***** válasza:
A csepeli bíróságon van bizonyos napon ingyenes ügyvéd Őt kell felkeresned.
2016. dec. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!