Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért szorongok egyes tantárgy...

Miért szorongok egyes tantárgyakból?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor izgulok iskola előtt( főként matek óra előtt szorongok," hogy mi lesz ma?"), vagy után( aggódok a házi feladatok miatt), főleg matekból, mert nekem a matek nem megy annyira és sok kudarc élményem volt. Most már szinte totál le vagyok blokkolva belőle, és sorozatos félelmeim vannak miatta. Egyik legnagyobb félelmem kiállni az egész osztály elé, és felírni a megoldott házi feladatot+ felelni, mert félek, hogy mások kinevetnek :( Lehet, sőt talán biztos, hogy túl izgulós vagyok és aprólékos...Csomószor van olyan, hogy iskola után órákat tanulok, ami már túl sok, és érzem,hogy fel őröl idegileg,de nem akarom,hogy lecsesszenek a tanárok, ezért inkább nagyon sokat tanulok, de már a szüleim is mondták, hogy ennyi már túl SOK. Sokszor tanároktól is félek, mert van 1-2 ijesztő és nagyon szigorú idióta tanár, akik megrémisztenek...Egyik ismerősöm ajánlotta az agykontroll-t, ami elvileg segíthet, valamint azt tanácsolta, hogy hidjek/ bízzak jobban magamban, amiben igaza van, de a mentális le blokkolás miatt nem nagyon megy ez nekem :/

9.-es vagyok 15/F



2012. szept. 19. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
9-ben természetes, hogy izgulsz. Mi szinte rettegtünk matekórán, főleg, hogy ez a h****e k***a, mindig kihívott valakit a táblához, és tulajdonképpen megalázta, de most minek izgulsz...szard le...sajátítsd el ezt a tudományt.
2012. szept. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
azért szorongasz, mert biztosan gyökér a matektanárod.. az lehet, hogy nehezebben megy, de ha normális lenne, akkor inkább segítene és türelmesebb lenne, ami miatt már alapból nem idegeskednél.. jó, ha bízol magadban, stb.stb.. de a te esetedben inkább azt ajánlanám, hogy szard le az egészet, menj be úgy matekra, mintha a kedvenc tantárgyad lenne és otthon tanulj fele annyit.. (órán azért figyelj valamennyire) ha meg felszólítanak, akkor se parázz, ha nem tudod, akkor nyugodtan mondd el, hogy ezt nem tudod és kész.. ha kinevetnek, még rá is játszhatsz egy kicsit a dolgokra, ha te nem veszed komolyan, az osztálytársaid sem fogják egy idő után ( tapasztalat)
2012. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából a tanár jó fej, mert mondja, hogy ő segít nekünk meg ilyenek, tehát nem az a szopatós típus+ ő az OFŐ-nk, szóval egyelőre még úgy ahogy tűrhető, de nemtom még milyen ha ideges, mert alapból az a nagyon szigorú tanár.....a legrosszabb meg h mindig kihív vkit a táblához, ez a mumusom...De abban reménykedek, hogy előbb-utóbb megszokom ezt és nem fogom szégyellni magam az oszt társaim előtt...( bár van egy-két féreg főleg a csajok közül akik folyton csak röhögnek máson)
2012. szept. 19. 20:52
 4/5 kR1ss19 ***** válasza:

Én is most mentem 9.-be és 6-7.-ben ugyan ilyen problémám volt.

Rávettem magamat, elmondtam szüleimnek hogy szorongok,így hát elmentünk egy pszichológushoz és ha jól emlékszem 4héten keresztűl jártam hozzá délutánként és fokozatosan csökkent

a szorongásom és most már egyátalán nem szorongok, és neked is ezt ajánlom mert volt olyan időszak hogy öngyilkos akartam lenni,és ezt most viccen kívűl mondom, de semmi kárt nem okoztam magamon,csak sokszor hánytam,és fogytam is 5kg-ot stóval szerintem ha úgy érzed egyedűl nem megy, akkor te is kérj segítséget.

2012. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már beszéltem szüleimmel, azért nekem öngyilkos problémáim nincsenek meg ilyesmi...Agykontroll tanfolyamra akarok menni
2012. szept. 19. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!