Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek is jobb volt a...

Szerintetek is jobb volt a régi cgi, mint a mai 2011-2012 -es filmek CGI-je?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy mostmár sokkal jobban meglátszik, hogy számítógépes egy karakter, mint mondjuk 2006-ban.

Pl itt egy példa, Gollum a már majdnem 8 éves film és Gollamnak ilyen CGI-je van:

[link]


Ezzel szemben nézzétek meg a vadonatúj Hobbit trailert, ott teljesen meglátszik, hogy Gollum full cgi, ezzel szemben az előzőben teljesen életszerű volt.

https://www.youtube.com/watch?v=b1SJ7yaa7cI


Vagy itt van Dobby 2002-ben:

[link]


és majdnem 10 év múlva:

[link]

Szerintem ez is gyengébb eresztés az előzőnél.


Csak én látom így, vagy nektek is ez a véleményetek?



2012. szept. 19. 20:19
 1/5 2xSü ***** válasza:
69%

Nem érzek különösebben markáns különbséget. Gollam talán egy kicsit kevésbé táskás szemekkel jelenik meg, de hát a történet miatt ugye fiatalabb is.


Gondolom ugyanazt a CGI modellt használták, tehát a részletessége maximum a renderelési idő függvénye. Lehet, hogy spóroltak rajta költséghatékonysági okokból, de személy szerint nem látok annyira éles különbséget, ami egyértelműen szembetűnő lenne.

2012. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

a hobbitban 60 évvel fiatalabb gollam,és az csak egy előzetes nem kidolgozott filmrészlet,még most is faragják,tehát nem végleges.

dobi meg jobb lett.

2012. szept. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem nem "fiatalabbnak" látszik hanem műbbnek... Én jobban szeretem a régieket, az újabbak valahogy olyan természetellenesebben hatnak. Ha valaki sokat lát ilyeneket vagy jó alaposan megnézi az észreveszi a különbséget.
2012. dec. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ugyan már, hogy lenne szebb a 10 évvel ezelőtti CGI mint a mai. De meg meg kell hagyni a LOTR az kivétel, ők tényleg elképesztően jól megcsinálták már akkor is gollamot, nem tudom, hogy hogyan. Viszont nem is használtak annyira sok CGI-t inkább maszkírozták az orkokat, én azt szerettem remélem a cgi is tetszeni fog.

Azért nézd meg a goblinok királyát, meg a trollokat, nagyon "szép" :D

[link]

2012. dec. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Arragorn válasza:
2005 ig rendben van a CGI technológia adig tudtak egyensúlyt teremteni a történet és az effektek közöt De amióta fejlődik az animációs Technológia már minden 100% Cgi, Jó példa a Transformers 2 Órás robbanás lövöldözés Mind végig és 60 Milliárdos bevétel Hát köszönöm.... mai hollywood szar.. csak boomb booomb boomb
2015. aug. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!