Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek amputált,...

Van itt olyan akinek amputált, végtaghiányos a párja?

Figyelt kérdés
Ha igen hogyan éli meg ezt és miképp áll hozzá? Ha pár mondatot írtok a helyzetről, megköszönöm.

2012. szept. 21. 01:18
 1/3 anonim válasza:

A volt barátnőm végtaghiányos volt. Pont ugyanúgy élte az életét, mint bármelyik másik ember. Ha nem így lett volna, valószínűleg nem is jöttünk volna össze. Ha valaki úgy áll hozzá az élethez, hogy "jaj, én szegény mozgássérült", abból soha sem lesz semmi. Az ilyen ember aztán küzdhet azért, hogy elfogadják, ha saját magát nem tudja elfogadni, akkor másoktól mit vár?

Én azt tudom mondani, hogy ha valaki képes túltenni magát azon, hogy mi történt vele, és elfogadja az új szituációt, amibe belekerült, akkor képes lesz mosolyogni, és ez az út a boldogsághoz. Ilyen hozzáállással mindenki meg fogja találni a hercegét/hercegnőjét és nem kell azon aggódni, hogy vajon a másik ember el tudja-e fogadni olyannak amilyen.

Azt még hozzátenném, hogy én nem vagyok mozgássérült, és bármennyire fura is a dolog, sokkal többre tudom értékelni azt az embert, aki mozgássérültként is megőrizte az életkedvét, mint bármelyik "egészséges" embert.

Engem egyáltalán nem zavart, hogy a barátnőm mozgássérült volt. Persze nagyon figyeltem rá, hogy ha bármiben segítségre lenne szüksége, akkor ott legyek, de nem vittem túlzásba. Ha kérte segítettem neki, de lényegében mindent meg tudott oldani maga.

Ha valakinek a hozzászólásommal kapcsolatban véleménye van nyugodtan keressen meg privátban.

2012. szept. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Nekem a jobb lábam combközépen van amputálva. Azóta csak "ép" pasim volt, és nem volt gond - vagyis nem ez volt a gond a pasikkal. :)
2012. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hadd halljam, mi a gond a pasikkal?! :) Csak arról van szó, hogy a női gondolkodás kicsit más mint a férfi. Mindkettőnek van előnye is, meg hátránya is. Ezt mindkét félnek tudomásul kell venni, és elfogadni.

Amúgy a hozzáállásod jó, csak így tovább! :)

2012. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!