Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud arrol, :-) hogy...

Balázs123456789 kérdése:

Valaki tud arrol, :-) hogy magyarországon lesz-e valamilyen nagyberuhazas, felhőkarcolo, valami?

Figyelt kérdés
lécci ne ilyen válaszokat irjatok, hogy miből lenne, nem kell ujj épület mert csak a régi a jo...

#Magyarország #Budapest #politika #magyar #felhőkarcoló #beruházas #nagyberuhazas #Bezenye #eurovegas
2012. szept. 23. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Budapesten teljesen alkalmatlan a talajszerkezet felhőkarcolók megépítésére. Gyakorlatilag kétszer annyiba kerülne megépíteni mint Bécsben.Máshol az országban meg nem fog épülni.

Nem azt mondom hogy nem lehet, csak hogy marha drága lenne és ebben a válságos időkben nincs ilyen dupla extra kiadásra.

2012. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én sem arra gondolok, hogy az állam épít egy oriási felhokarcolit sajat penzbol hanem mint pl bezenyen az eurovegas azt hiszem ott lesz egy elegnagy toronyhaz de nem tudom mekkora...
2012. szept. 23. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy épülni fog egy új könyvtár, ahonnan kölcsönözhető lesz néhány könyv a magyar helyesírás szabályairól is ;)


Felhőkarcolóra pedig egy darabig még biztosan várnod kell. Egyrészt a gazdaság jelenleg nem éppen a legjobb helyzetben van, így nincs is értelme toronyházat építeni, mert elég nehéz lenne kiadni az irodákat. Másrészt ebben az országban egyedül Budapesten lenne értelme egy-két kisebb felhőkarcolónak vagy inkább toronyháznak. Viszont a fővárosban a jelenlegi jogszabály szerint maximum 55 méter - belvárosban és Budán maximum 30 méter - magas házak épülhetnek. Ha kiszámolod, ez maximum 16-17 emeletes házakat jelent, amiket még erős túlzással se lehet felhőkarcolónak mondani, hiszen az a kategória kb. 150 méteres (nincs hivatalos előírás) magasság felett kezdődik.

2012. szept. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a bezenyei Eurovegasra több koncepció is van, de egyik épület sem magasabb húsz emeletnél, ami 60 méter.
2012. szept. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én ugy láttam a látványterveken, hogy 23-5 emeletes lessz az eurovegasban a hard rock coffe székháza. de gondolom nem a szokványos 2,5m magas szinek lesznek.plegy kaszinonak minimum 5-7m magas szint kell és a fürdőnek még több az alján
2012. szept. 23. 18:43
 6/7 A kérdező kommentje:
meg azt mondják hogy pozsonybol is jol látni lehet majd, szoval szerintem minimum lesz130-150m es
2012. szept. 23. 18:45
 7/7 anonim válasza:
Hallottam az Eurovegas tornyon kívül még néhány épületről, amik tervben vannak. Az egyik a Raiffansen székház Budapesten (azon belül pontosan nem tudom hol) lesz valószínűleg felépítve. Ez durván 108-110 m magas lesz. Ezen kívül még vannak tervek 100m körüli épületekről Budapesten. A Hard rock Eurovegas egyèbként több mint 100 magas lesz hacsak el nem vetik a tervet...
2015. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!