Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Biológiára kellene nekem a...

Biológiára kellene nekem a rendszertani kategóriákhoz, (ország, törzs osztály rend család nemzetség, faj ) -ho példák?

Figyelt kérdés
2012. szept. 23. 18:16
 1/2 anonim válasza:

Latom eleg regi kerdes,de azert valaszolok hatha masnak is tudok ezzel segiteni :)

Szoval az orszag: állat,növény

Törzs: gerincesek gerinctelenek,de vannak meg: puhatestuek torzse,gyurusfergek,laposfergek torzse,izeltlabuak torzse

Osztaly: emlosok,hullok,keteltuek de lehet meg: csigak osztalya kagylol,fejlabuak osztalya ,rovarok osztalya mert ok egyikhez sem tartoznak

2015. márc. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A rend csalad nemzetiseg kicsit kusza,a lenyeg,hogy a faj az pl hazimacska kutya, eti csiga,garnelarak ponty, beka,stb... Ez szerintem ertheto ezen nincs mit magyarazni.

A rend: ragadozok,mindenevok,novenyevok rendje, a csalad: macskafelek csaladja (hiuz,Tigris,macska) a nemzetseg pedig az hogy hazimacskafelek

Remelem tudtam segiteni:) (allatorvostan hallgato vagyok)

2015. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!