Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért zavarja a családomat és...

Miért zavarja a családomat és a barátaimat, hogy más országot is szeretek?

Figyelt kérdés

Régebben nem viseltem el más zenét a nemzeti rock-on kívűl. Mindig kimentem a szobából ha az unokatesóm zenét hallgatott. Egy faluban lakik a mamám, az ottani társaságnak és az életnek köszönhetően megismertem egy csodás zenét: a REGGAE-t.

Azelőtt Bob Marley-ról a füvezés jutott eszembe. (szomorú)

De most különösen sokat foglalkozok Jamaicával . Szerintem nagyon szép ország. De a családban a bátyám a fő "magyar". A suliban technika órán egy Jamaicai zászlót csináltam, első reakciója: Mit szeretsz abban a cigány-országban?

Szerinte "az ember színe fehér" ~ A FEKETÉK NEM EMBEREK? ŐKET MÉRT NÉZIK SOKAN ALSÓBB RENDŰNEK? Mert füveznek? Nem füvezik mindenki. És Bob Marley esetében is: a füvezés az egyetlen, amit a sok jó ellen mondhatunk. Én, ha nincs Bob, akkor még most is más szemmel nézném a világot. Ő ébresztett rá az igazán fontos dolgokra.~

A barátnőmmel hülyültünk, hogy majd elmegyünk Jamaicába. Akkor csak vicc volt. De mostanában egyre többet gondolkozok ezen. Nekem bejönnek a jamaicai pasik. Na de az a lényeg hogy szeretem Magyarországot. Nem véletlen születtem ide. De jelenleg foggal körömmel ellenkezek ha valaki Jamaicát, Bob Marley-t vagy a Reggae-t szidja.

De miért zavar másokat, ha a hazámon kívül más országot is szeretek? Mindig mondják: Jajjmár. Megint aza hülye Jamaica...

De ez miert baj? Van, aki azt hiszi, hogy szeretem azt az országot, fuves vagyok....

Az oszt. Társaim azt hiszik, azért hallgatok reggaet, mert most az a menő. Nem tudom mennyiree van most divatban, nem is ez a lényeg. De normális, hogy ennyire "közel álljak" egy ilyen távoli országhoz?

Láttam a demotiválón egy posztot:

Bob Marley - Valakinek háttérkép, valakinek példakép.

(nekem a kutyám a hátterem :) )

Vagy:

Bob Marley: a pénz nem veheti meg az életet - látná a mai világot. (bárcsak láthatná... )

nem kell rasszizmus! Béke van emberek, BÉKE



2012. szept. 27. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Kanadában élek és ismerek jamaicaiakat. A kocsinkat is egy jamaicai fickótól vettük, párom volt munkatársa. Szerintem semmi baj nincs velük, sőt... pl ő is nagyon rendes volt velünk. A bátyád egyszerűen csak rasszista... ha ő ilyen buta akkor nagyon tudom sajnálni.
2012. szept. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit hogy.... ez a srác pl többet költ ruhára és cipőre 1 hónapban mint mi 1 év alatt kb. Szóval nem az a kifejezetten "a pénz nem veheti meg az életet" felfogásban él, de az itteni feketék mondjuk soha nem is fognak... Jamaicában már inkább.
2012. szept. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert xenofóbok, ez van. Nem itthon a legmagasabb az aránya, de azért szép helyen vagyunk. Ráadásul itt mindenki el van magától szálva és büszke, csak nem tudom mire. Különben meg ne érdekeljen más emberek véleménye.
2012. szept. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Jamaica t és a niggakat miért kell egyből a cigókkal kapcsolatba hozni.. Látszik hogy a fehérek között is ugyanúgy van aki belül fekete :DD
2012. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én sem értem, de egyszerűen úgy érzem, hogy nem igazságos, hogy a bőrszín alapján ítélik meg valaki életét. A fekák között is vannak ilyenek, de nagyrészüket nem zavarja egy fehér ember. A magyarok rohadt rasszisták!!! :@ /tisztelet a kivételnek/ el sem hiszem, hogy ilyen országba születtem .....
2012. szept. 28. 13:39
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Ezzel én is ugyanígy vagyok! IMÁDOM Magyarországot, a hagyományait, mindenét. De Jamaicát is. Tudom, magyar vagyok meg minden, de attól még szerethetek mást is nem? Az ember mindig azt szeretné, amit nem kaphat meg. Én pl kiskoromban (amikor még nem tudtam, hogy "az a jó zene" az reggae) mindig mutattam a tvben, ha láttam rasztát és mondtam a négerekre, hogy milyen szépek. Akkor és most is azt mondják a szüleim: "Ezzel a gyerekkel sok gond lesz"

Az egyetlen gond, hogy nem látnak a dolgok mögé, csak amit a tv és az internet ismétel.

Amúgy ma van az erőszakmentesség világnapja, úgyhogy béke tesó! :D

13L

2012. okt. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, te is tiszta olyan vagy mint én. És igazad is van. Mondjuk Magyarország és Jamaica nem összevethető. Más kultúra, és teljesen más emberek. Van aki már azt mondja nekem, hogy most döntsek: Magyarország vagy Jamaica. De szeritem ez már kicsit túlzás, hogy választanom kéne. Peace :)
2012. okt. 2. 17:29
 8/8 anonim válasza:

Annyira igazad van!!!! Az én családomból is néhányan ilyenek sajnos:(

Én is mostanában kezdtem elbobmárlisodni:)

2013. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!