Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A légnyomás alakulását meglehe...

A légnyomás alakulását meglehet e előre állapítani csak annyiban akár h nő vagy csökkenni fog e? mi alakítja az alakulását? hol van ez pontosan leírva? visszamenőleg 2-3 hétre meglehet e valahol nézni az alakulását?

Figyelt kérdés

2012. szept. 28. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

szerény tudomásom szerint barométerrel mérjük a légnyomás változását. Ha a barométer a légnyomás emelkedését mutatja, akkor általában jobb idő várható, ha a csökkenését, akkor rossz lesz az idő. A változáshoz gondolom a hidegebb párásabb levegő és a szárazabb melegebb levegőnek van köze, tágulás alapján.


Meteorológiai szolgáltat honlapján kellene az adatoknak utána nézni.


[link]


Légnyomás adat van, nem tudom erre gondoltál e?

2012. szept. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nyomás változását a légköri képződmények (ciklonok és frontjaik, anticiklonok...) befolyásolják. Szóval ezek mozgásából lehet meghatározni és pont annyira megbízhatóan, mint amennyire egy előrejelzés pontos lehet. Szóval 2-3 hétre nem annyira. Ökölszabályként ciklon középpontja felé csökken, anticiklon közepe felé nő a nyomás, de ebbe a frontok is beleszólnak valamelyest.

Ezek szerintem egy általános természetföci tankönyvben benne kell legyenek! Visszamenőleges adatokat nem tudom, hol találhatsz.

2012. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sikerült megtalálnom az aznapi adatokat melyek érdekeltek és a többi kérdésemre is megkaptam a választ!
2012. okt. 1. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!