Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen alapon kerül bele...

Milyen alapon kerül bele egyes jogosítványokba a 110-es korlátozás, ha másokba (akik szintén szemüveg + kontaktlencse használatára kötelezettek és ez benne is van) nem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem a logikát. Valami hiba folytán maradt ki az ismerősöméből, akinek sokkal rosszabb a szeme az enyémnél, szintén kontaktlencsét használ, mint én, és a 0106 az övében is benne van, ahogy az enyémben? Esetleg megbeszélte az orvossal, amit én nem tettem meg? Vagy valahol gazdát cserélt egy összeg? Mert még az a magyarázat sem játszik, hogy kontaktlencsében ment vizsgálatra, és nem szólt róla, emiatt nem került be, hogy rövidlátó, hiszen az a 0106-tal benne van. Valaki meg tudná ezt fejteni nekem?
2012. okt. 3. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros a kérdés. Mit jelent a 110-es kód? Ez a 01.01 akarna lenni, ami azt jelenti, hogy "szemüveg"?

Én szemüveges voltam, amikor a jogsit csináltam, kb 9 évvel ezelőtt. Akkor ezt meg is mondtam, és 01.06-os kód került a jogsimba, vagyis "szemüveg vagy kontaktlencse". Csak mostanában néztem ennek utána, mert azon görcsöltem, mi van ha kontaktlencsében vezetek, de aztán rájöttem, hogy pont jó a kód, ami meg van adva. Pedig ezt akkor külön nem mondtam a dokinak, akkor még nem akartam kontaktlencsét.

2012. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem,ez a 110-es korlátozás, ami a tartalékszemüveg kötelező. Nekem, mint írtam 0106 van a jogosítványomban, nem 0101, mivel szemüveg és / vagy kontaktlencse. Emellé került be a 110. De több ismerősömnek, akik szintén 0106-osok, ez nincs benne. És nem értem a logikát, mi alapján került bele az enyémbe, és az övékbe nem? Még csak a rosszabb szem sem lehet alap, mert van akinek -8nál sincs benne, nekem ennél lényegesen "jobb a szemem" mégis benne van.
2012. okt. 6. 09:45
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Hát, ez jó kérdés, most már értem, mi a gondod. Nekem fel sem merült olyasmi, hogy tartalék szemüveg.

Talán a Közlekedés kategóriában tudna rá válaszolni valaki.

2012. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van kód bőven:) [link]
2014. nov. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!