Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A házimban erkölcsről és...

A házimban erkölcsről és jogról kell irnom, mondanátok példákat?

Figyelt kérdés
Kiselőadást kell csinálnom 'erkölcs és jog' címmel.Az elméleti résszel készen vagyok,de kell irnom példákat, hogy ez hogy valósul meg az életben. Tudtok nekem ilyeneket mondani?

2012. okt. 8. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Bármilyen példát lehet hozni:

az erkölcs és a jog is tiltja a gyilkolást, a lopást, csalást... Egészen a 10 parancsolatig visszavezetheted, megnézheted Hamurappi törvényeit... Ezek "ősi" tilalmak. Már az ősközösségek is kivetették magukból az ilyen "bűnök" elkövetőit.


Ugyanakkor: az erkölcs (és a vallás) tiltja pl. a hazugságot, de a jog ezt nem szankcionálja. Persze nem is lehetne. Kérdés: elég erős-e az erkölcs, hogy betartassa ezt a szabály? Milyen szankciói vannak ennek (jogon kívüli)? (Lehet, hogy bizonyos szempontból erősebb a közösség megvetése, mint pl. egy bírói megrovás adott esetben?)


Van-e olyasmi, amit a jog szankcionál/előír, de az erkölcs pont az ellenkezőjét mondaná? Mi van pl. azzal, mikor megtiltják a hajléktalanoknak, hogy a padon aludjanak? A jog tiltja, de mit mond az erkölcs? (Jó, elvileg ezeket a szabályokat eltörölték, de akkor is.)


Ilyesmi példák jutnak eszembe a témáról, remélem, tudtam kicsit segíteni gondolatokat ébreszteni. :)

2012. okt. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Igen,sokat segített:)
2012. okt. 8. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!