Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha felmondok a munkahelyemen,...

Ha felmondok a munkahelyemen, akkor is jár a teljes munkanélküli segély? Vagy semmi?

Figyelt kérdés
Nemrég elveszítettem a munkahelyem, a központ talált számomra munkát..de az első fél havi bérem (22500Ft) alapján, inkább saját magam keresnék a továbbiakban. Az viszont nem összeegyeztethető a jelenlegi munkarendemmel.

2012. okt. 10. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
nem jár akkor.
2012. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Régebben nem járt 90 napig, de már kivették a törvényből ezt a részt.

Mindegy, hogy milyen módon szűnik meg a munkaviszonyod, ha egyénként jár neked az álláskeresési járadék, rögtön folyósítják.

2012. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második talán elsiklottál afelett, hogy a munkaügyi biztosította neki a munkát amit felmond. ebben az esetben nem jár úgy tudom.De majd megmondják úgyis.
2012. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem siklottam el felette.

A munkaügyi közvetítette ki, de nem a munkaügyi biztosította a munkát.

Mivel nem azt írta, hogy közmunkán van (aminek a felmondása az álláskeresői együttműködés szempontjából máshogy minősül, mint a normál munkaszerződés felmondása), így számára nem jár hátránnyal, ha felmond.

Rendes munkaviszonynál nem számít, hogy hogyan szerezte a munkát, munkaügyin keresztül, vagy sem; és az sem számít, hogy milyen módon szűnik meg a munkaviszony.

Ha viszont közmunkásként foglalkoztatják, akkor más szabályok vonatkoznak rá.

2012. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, akkor rosszul tudtam.
2012. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!