Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Albérletet szeretnék keresni,...

Albérletet szeretnék keresni, de nem tudom hogy lehet olcsót találni Budapesten, ingatlanközvetítő nélkül, mert azért gondolom fizetni kell, de az olcsóbbakat ezek hirdetik. Van valami ötlet?

Figyelt kérdés

2012. okt. 10. 16:03
 1/4 kiad-lak ***** válasza:

Egy beidegződés áldozata vagy, miszerint mindenáron kerülni kell az ingatlanközvetítőt. Itt az albérleti piacon ennek mi értelme? A szolgáltatás egy forintodba nem kerül. Ez van.

Ezt fizeted: lakásod bérletí díja, kaució, közüzemi és közös ktg.

A bérbeadókat meg ne sajnáld! Nem véletlenül fordultak ingatlanoshoz. Időt spórolnak. Az üresen álló ingatlan bevétel kiesést jelent. Továbbá több bérlő között akarnak válogatni...

2012. okt. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor miért van az, hogy én felhívtam egy ilyet és azt mondták, hogy 6000 Ft-omba kerül, hogy adnak egy címet, ahol megnézhetem a kiadó lakást és havi 6000 Ft még a bérleti díjhoz a szolgáltatás ár, hogy találtak nekem egy ingatlant??! :(
2012. okt. 16. 17:23
 3/4 anonim válasza:

Kiad-lak (gondolom kolléga ;) válasza helyes, tedd le a telefont ilyenkor, mert kidobott pénz. Az ingatlan nem létezik, vagy létezett, de régen kiadták.


Én is ingatlanos vagyok, már herótom van beleírni a hirdetések szövegébe, hogy "a közvetítés bérlők számára ingyenes!"


Egy normális iroda, akiket megtalálsz az ingatlan.com-on (nem pedig az ingyenes apróhirdetési oldalakon!), személyesen megmutatja neked a lakást, majd segít összehozni a bérleti szerződést, esetleg ha a tulaj is hajlandó, akkor valamennyi alkut. Ezért pedig csak a tulajdonos fizet, bérlő felől nincs semmiféle "szolgáltatási díj".

Ha pedig elsőre nem tetszik a lakást, segít keresni másikat.

2012. okt. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az ingatlanközvetítő által kiadott lakások átlagos kiadási árai magasabbak, mint az egyénileg kiadott lakások átlagos árai.


Ezért érdemesebb közvetítő nélkül keresni. Jobb alkupozícióban vagy, s nem is igazán az ingatlanközvetítő hiánya miatt, hanem azért, mert más "típusú" bérbeadó az, aki ingatlanközvetítőt bíz meg, mint aki saját maga intézi.


Tapasztalat.

2012. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!