Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a teendő akkor ha találok...

Mi a teendő akkor ha találok 1 zacskó ARANY vagy ezüst ékszert a kukában?

Figyelt kérdés
Tegyük fel találok 1 zacskó arany ékszert a kukában.De én be akarom adni a zaciba hogy kapjak érte pénzt beveszik ? Vagy ha leadom a rendőrségen akkor 1 bizonyos idő után ha nem keresik enyém lessz hivatalosan is ?
2012. okt. 12. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem túl nagy az esélye, de szerintem ilyenkor a zálogházban érdemes először megnézetni.(kicsi az esélye, hogy tényleg az legyen)

Ha beveszik, az jó, ha nem, akkor sem büntethetnek meg, mert a kukában találtad.

2012. okt. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 82reni válasza:

Nem tudod egyértelműen kitalálni, egy jó nevű boltban megnézhetik ingyen is, vagy kérnek érte valamit -az ottani eladóktól is függhet -kicsit ők is félnek, ezzel számolni lehet.

A zálog egy másik lehetőség, akár őszintén is rákérdezhetsz, és ha meg akarsz tőle válni, beadhatod.

Jogilag alapesetben a tiéd, mert elhagyott dolognak minősül, de ha van benned jó érzés, érdeklődsz a környékbeli házaknál -lehet "jutalomként" is többet kapsz ha megtalálod az eredeti gazdáját, mintha beviszed azaciba -eszmei értéke is lehet!!!

2012. okt. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tegyük fel találok és leadom a zaciba.Mivel bizonyíthatom hogy nem loptam,raboltam ?
2012. okt. 12. 18:32
 4/7 anonim válasza:
mondjuk megmondtad hol találtad. elvégre arra sincs bizonyíték hogy loptad
2012. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
*megmondod
2012. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy csomó zaciban megveszik papír és kérdés nélkül. Amúgy ilyenkor az a teendő, hogy elküldöd a címemre. :)
2012. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Visszaadod a jogos tulajának és kapsz egy üveg bort!
2013. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!