Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen munkát vállaltál...

Milyen munkát vállaltál legelőször, mikor külföldre mentél?

Figyelt kérdés
Mennyi időt dolgoztál ott? Mire volt elég a fizetésed? Hogy oldottad meg a lakhatást? Hogyan léptél tovább (másik állás)? Összességében megérte, megbántad, vagy már haza is jöttél?
2012. okt. 15. 11:43
 1/1 anonim válasza:
Egy Lágerbe mentem ki dolgozni Bécsbe, ahol fél év alatt megtanultam jól németül, úgy, hogy előtte Magyarban 1,5-2 évig jártam magántanárhoz németet tanulni (Szinte semmit nem tanított meg...). Miután ment a német ki is költöztem Gramatneusiedl- be, ahol pultos lettem, egy szobát vettem ki, 800euróért dolgoztattak, de szerencsésen találkoztam az egyik Bécsi Billa vezetőjével, kaptam műszakvezetői állás ajánlatot, ahol már 2000-2500 eurós fizum lett volna. Abszolút azt tapasztaltam, ha van eszed kint megbecsülnek! Fenntartottam magam, szerettem a környezetet, majd beszerelmesedtem, vissza költöztem Magyarországra, ahol január óta még csak most sikerült egy ideiglenes munkához jutnom, ami jobb mint a semmi. Amúgy túlképzett vagyok a Mekihez, vagy a takarításhoz, máshonnan meg a felszopó ribancok kitúrnak, mert 2 fejjel magasabb vagyok, 10 kilóval könnyebb, és általában majd egy 10el fiatalabb, nem mellesleg nem állok be a sorba utánuk, megkapom a tiszteletet, őket meg ezáltal irritálom. Kint szerettek a nők is, semmi probléma nem volt soha kivéve egy csecsen nőt, de azt is mindenki utálta. Jelenleg azt mondom, hogy, ha végeztem tanulmányaimmal megyek innen, mert csak egy életem van, és bár szeretném Magyarországot nem szívok tovább. 25 vagyok, nem kismama, nem nyugdíjas, nem élek tartós fogyatékossággal és roma származásom sincs, szóval itt munkát nem kapok. 34,5 hónapig fizettem magam után az 55.000ft vállalkozóit, mondhatni éheztem, de nekem abból semmi nem jár vissza, még 5000ft sem havonta, senkit nem érdekel miből élek, a munkanélküliben nem irányítanak ki sehová, tanfolyamra sem mehetek, mert nekem az nem jár. Sajnálom ami itt van, nem akarom szidni, bár jogosan tenném... Szeretném ezt az országot mint írtam, de kint jobb volt, sokkkkkal!!!!!!! Ne félj, merj lépni, ez itt egy sztörvájvör, ha itt tudsz élni, akkor kint is!
2012. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!