Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez büntetendő cselekmény lenne?

Ez büntetendő cselekmény lenne?

Figyelt kérdés

adott egy személy legyen kiss virág, tetszik nekem nagyon is de nem jöhetünk össze, ő nem tudja az érzelmeimet amit iránta érzek. Nemrég bizonyos erotikus oldalon láttam képeket amikre hasonlít a teste a kinézete természetesen nem ő van rajta de nagyon hasonlít, félmeztelen-meztelen képek. Nos, ha csinálnék egy weboldalt pl kissvirag.weblap.hu és feltenném ezeket az "akt " képeket akkor ez bűncselekmény? végülis nem ő szerepel rajtuk ill lehet más kiss virág is? Csak nagyon hasonló minden.


azt nem kell kérdezni miért lenne ez az oldal, egyszerűen jó lenne- ha már az enyém nem lehet. De semmiféle lejáratás céljából mégha úgyis tünik... Remélem éthető a leírás


2012. okt. 16. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Te aztán furcsa ember vagy hallod-e :D Ha nem ő van a képeken akkor egyáltalán nem az. Tehát ez magában nem büntetendő. De...


...akarod te ezt? Feljelentést tesz és csak a baj van vele... hagyd a francba. [Persze, ha kiderül és magára veszi]

2012. okt. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ebben mi a jó. Azon kívül hogy Önző vagy. ha a tied nem lehet másé se legyen.


Ő max röhögni fog rajta, mert tudja hogy nem ő szerepel az oldalon. Viszont ha az eredeti gazdája rájön hogy felhasználtad a képeidet akkor feljelenhet, HA az oldalról ahonnan lelopod a képeit nincs kitéve hogy szabadon felhasználható. ha az oldal tulajdonát képezi, azok a képek amiket te fel akarsz használni akkor az oldal tulajdonosa is feljelenthet, és a nő is akinek a képét felhasználod.

2012. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

az oldal egy erotikus "gyűjtő oldal" tehát vegyesen feltéve mindenféle képek, külföldiek, tehát nem facebook vagy más személyes képe...


nem az hogy az enyém nem lehet akkor másért sem, hanem...nem is tudom... egyébként az arc kitakarva lenne már ahol látszik vagy levágnám képszerkesztővel...


lehet igaz hogy túlzás lenne hiszen fordított esetben én sem örülnék tehát tudnám hogy nem én vagyok a képeken de rám keres valaki és bejönne az én nevemmel az oldal... Hülyeség igaz.

2012. okt. 16. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!