Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelen az hogy hitelrontáss...

Mit jelen az hogy hitelrontássat tervezel?

Figyelt kérdés
valaki ezt irtanekem mikor nemcsináltam semmit és a google se tudja mi ez

#büntetés #nyelvtan #eljárás lecke #szó ismertek #hitelrontássat
2012. okt. 16. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:

hitelrontás - üzleti életben létező jogi fogalom, és hozzá tartozó törvény:

"Tilos valótlan tény állításával vagy híresztelésével, valamint valós tény hamis színben való feltüntetésével, úgyszintén egyéb magatartással a versenytárs jó hírnevét vagy hitelképességét sérteni illetve veszélyeztetni."


Emberek esetén rágalmazás vagy becsületsértés jöhet szóba:

rágalmazás: "A rágalmazás vétségét az követi el, aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ. Alapesetben egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Minősítő körülmény, ha a rágalmazást aljas indokból vagy célból, nagy nyilvánosság előtt, vagy jelentős érdeksérelmet okozva követik el. Ezen esetekben a büntetés két évig terjedő szabadságvesztés."


becsületsértés: "A becsületsértés vétségét az valósítja meg, aki a rágalmazás esetén kívül mással szemben a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben, és/vagy nagy nyilvánosság előtt a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el. A bűncselekményt egy évig terjedő szabadságvesztéssel bünteti a jogalkotó."

2012. okt. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mostmár értem köszönöm szépen
2012. okt. 17. 11:12
 3/8 A kérdező kommentje:
még annyit szeretnék hogy ez egyfcebook sztori az egyik márka energyi nek az oldalán merzt kizártak egy játékbol és tem tudom hogy mért de most nem az a lényeg hanem az hogy ha visza vonom a likét az oldalukrol az lehete hitelrontás
2012. okt. 17. 11:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Az lenne hitelrontás, ha elkezdenéd terjeszteni hogy mennyire rossz a termékük, beteg lettél tőle, vagy arra buzdítanál másokat hogy ne fogyasszák.


De az, hogy te egy általad like-olt oldalt már nem kedvelsz egy közösségi oldalon, az nem fog semmit jelenteni. Nem kötelezhetnek arra hogy tag legyél.

2012. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jaj nagyon köszönöm a segitséget sokat segitet
2012. okt. 17. 11:30
 6/8 A kérdező kommentje:

már csak annyit hogy van egy bizonyos gergö aki belé kötött elkezdet fajtázni meg egyebek és én meg irtam hogy hadjon engem békén ere engem zárnak ki mikor semmi olyat nem irtam

volt egy játék amit az mx energy magyar ország csinál és ot a fényképem alat voltam minden büdös köcsög cigány meg hogy majd meg huza magyar gárda meg stb... most akkor mért is engem zártak ki hitelrontás miatt most ezel mit csináljak

2012. okt. 17. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos sok mindent nem tudsz csinálni. Ha valami esetleg ellenkezett egy pályázat szabályával akkor kizárhatnak.

Ha téged csak faji/etnikai/származásbeli különbség miatt zártak ki, az nem tisztességes eljárás, de lehet hogy csak így tudták a kommenteket eltávolítani.


Az utálkozó emberek ellen sem tudsz mit tenni. Ha van olyan lehetőség az oldalon, amivel lehet jelenteni a zaklatókat, esetleg azt próbáld meg, de mások nem foglalkoznak ilyen üggyel (például hiába mész a rendőrségre azzal, hogy rád csúnyát mondtak a neten, nem igazán lesz eredménye).

2012. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. okt. 17. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!