Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szakdolgozatomat az 1+1%-os...

Szakdolgozatomat az 1+1%-os felajánlásokról írom. Szeretném, ha véleményeket írnátok pl. miért tesztetek felajánlást, vagy miért nem, javaslatokat tennétek. Követhető szerintetek a pénz útja?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 20:50
 1/1 anonim ***** válasza:

A pénz útja a civil szervezeteknek tett felajánlások esetén követhető, mert ők évente beszámolót készítenek a felhasználásról és azt közzé is teszik.

Én eddig olyan iskolai, óvodai alapítványoknak tettem felajánlást, ahová az unokáim jártak vagy pl. az egyik unokámnak speciális felkészítésre volt szüksége ahhoz, hogy - ha egy évvel később is, se - rendes iskolába, ne pedig kisegítőbe menjen. Ezt egy alapítvány által működtetett iskola-előkészítővel oldotta meg a lányom. Amíg az alapítvány működött, addig mindig ők kapták az 1%-omat.

Az egyházaknak vagy egyéb közcélokra felajánlható 1%-ot mindig a saját egyházamnak adom. Rákosiék alatt a történelmi egyházak nagyon el voltak nyomva, egy egész korosztály kimaradt emiatt a vallásos nevelésből. Úgy gondolom, nekik most szükségük van minden eszközre ahhoz, hogy ennek a korosztálynak a gyerekeit becsalogassák a templomba. Ebben számomra nem feltétlenül az a fontos, hogy templomba járó, naponta gyónó, áldozó gyerekeket neveljenek, hanem az, hogy ezek a gyerekek ismerjék a vallást, szert tegyenek valamilyen fogékonyságra a hit iránt és ne gúnyolják azokat, akik tényleg hisznek és a vallás elvárásai szerint élnek.

Az első 1% közcélokra is felajánlható, ezeknek a nyomon követésében nem hiszek, ezek elsikkadnak ugyanúgy, mint a kolontáriaknak összegyűjtött adományok. ezekből szerintem csak az adományok kezelésének költségét finanszírozzák mindaddig, amíg azok teljesen fel nem szívódnak.

2012. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!