Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon büdös az izzadságom:c (? )

Nagyon büdös az izzadságom:c (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok. 13 éves vagyok és rettentően büdös az izzadságszagom. Anyu azt mondja hogy hormonváltozás..okéoké de nagyon zavar..a suliban minden szünetben fújom magam sprayvel..tesi óra után meg katasztrofális a helyzet. Anyunak mondtam hogy vegyünk Solutio Antisudoricát de utána olvasgattunk és rákot okozhat a magas alumínium tartalma miatt szóval ez kizárva..rengeteg sprayt, stiftes és golyós dezodort használtam de eddig semmi sem vált be..segítsetek:( nagyon kicsi az önbizalmam, kellemetlen egész nap azzal foglalkozni hogy mennyire vagyok izzadt, mekkora izzadságfolt van a hónaljamon..köszönöm előre is.

egy 13 éves elkeseredett,önbizalomhiányos lány



2012. okt. 27. 22:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
hehe, én is 13 vagyok. hát, ja, ez hormonváltozás. kamasz vagy, ez ellen nem nagyon tudsz mit tenni.. xdd dezodor, dezodor, dezodor. ha tényleg elég ciki, akkor menj el vmi orvoshoz, és kérdezd meg tőle... de én már hallottam olyat is, h hintőporozni kell!
2012. okt. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A verejteket a bör termeli. Igy ha dezodorral erintkezik, azzal keveredve a szag nem biztos, hogy sokat oszt-szoros, sztem eppugy kellemetlen szag a vegeredmeny. Sztem izzadsag+illat meg rosszabb együtt, ezert inkabb illatmentes dolgokat hasznalok.

Mivel (30-as) nö vagyok, inkabb kis parfüm a föl möge, csuklohoz, ahol nem izzadok, igy ennyi az illat nalam.

Ha esetleg szörös a honapjad, a szörtelenites sokat javit a helyzeten. Fürdes utan en nem golyos dezodort, hanem honaljstiftet hasznalok, ami egy feher szinü, tömör, majdnem illatmentes dolog, es kremszerü nyomot hagy. Ez gatolja az ujraizzadast eleg sokaig. Vannak meg "intim törlökendök", meleg nyari napokon napközben ezzel megtörlöm a honaljamat, ha izzadt, es utana a honaljstift. Ezt esetleg tesi utan megprobalhatod.

A honaljstiftnel kevesbe tartos eredmeny: fürdes utan hintöporozni.

2012. okt. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A verejtek-illat dolgot nem irtam vegig, bocs. :) A verejteket a bör termeli, es a dezodortol függetlenül is eppugy termelni fogja, ez a lenyeg.

A verejtek normalisan semleges szagu, csak a börön bakteriumokkal keveredik, ez okozza a kellemetlen szagot. (Tesi, mozgas utan több baci, emiatt meg több szag.)

Na most, ha a dezodorral keveredik, attol nem tünik el a verejtek+baci szaga.


Es meg egy: a testszagot az is befolyasolja, mit ettel. Pl. a sok hust evöknek sztem eleg jellegzetes a testszaga, vagy az alkoholistak-dohanyzok testszaga...stb.

(Talan hallottal rola, hogy a csoki, szegfüszeg, egzotikus füszerek pedig olyan testszagot "teremtenek", ami vonzo szexualsi szempontbol.)

2.

2012. okt. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat:)

Szőrtelenítem a hónaljam, intim törlőkendőt is használok..:c

anyunak mondtam hogy menjünk el orvoshoz de azt mondta hogy minek-.-

Hintőporozni szoktam de nem segít..

Parfümtől meg ugyanúgy izzadok mivel annak semmi köze az izzadsággátláshoz:(

Várom a további válaszokat!:)

2012. okt. 27. 23:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szia. nálam hasonló volt a helyzet.. egyetlen egy dezodor vált be, a vichynek a zöldkupakos golyósdezodora. nem olcsó mulatság az az egyetlen baj vele. de én azt mondom egy próbát megér:)
2012. okt. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andrea Ilona válasza:
Szia! Igen, a hormonok okozzák, majd elmúlik. Addig is felejtsd el a dezodorokat, mert nálad idősebb, ergo ellenállóbb user-nek is rákot okoz. ha meg nincs tele alumíniummal, nem hat. Használj mezei sima szódabikarbónát, úgy mintha hintőpor lenne. (de semmiképp ne hintőport!!!) Garantáltan nem lesz szagod. (www.organa.hu)
2012. okt. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!:) kipróbálom a vichy terméket:))

neked is köszönöm de miért nem jó a hintőpor?:O

2012. okt. 29. 21:14
 8/11 A kérdező kommentje:

sziasztok!:)

voltunk vérvételen hétfőn jön meg az eredmény:)

bőrgyógyászhoz is elmentünk aki felírt egy antibiotikumos gyógyszert (roxithromycin-ratiopharm) 1o darab van benne naponta egyet kell bevennem:) és a spars. antisudoricum-ot írt fel de azt mondták a gyógyszertárba hogy ilyen már fél éve nincs náluk..és az egyik gyógyszertáros adott solutio antisudoricát:) ja és még azt is mondta hogy vegyünk hintőport és azt használjam. dezodort csak golyósat vagy stiftet használhatok azt is gyógyszertárit.remélem helyre tesz:D

bocsi hogy hosszúra sikeredett:s:)

2012. okt. 31. 15:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem hozzam szolt a kerdes, de a hintöpor eltömitheti a porusokat, igy a bör kevesbe tud levegözni, ez a hatranya (az ajanlott oldalon biztos irjak). Ennel termeszetesebb modszer a szodabikarbona. Amit irtam, a kremszerü (nem golyos!) honaljstift is nagyon hatasos, bar az igaz, hogy masodik összetevöje az aluminium, tehat sok lehet benne. A golyos tenyleg semmit sem er, de ha minden kötel szakad es meg az egeszsegtelent is kiprobalod, a kremszerü honaljstifteket szerintem erdemes. (Ahogy rakened, szaraz marad a bör utana a golyossal ellentetben es a tubust fokozatosan ki kell csavarni, ahogy fogy.) Esti fürdes utan hasznalva meg reggel is alig vagy egyaltalan nincs honaljszagom, megha mashol izzadok is. Nekem semmi mas, a hintöpor sem volt ilyen eredmenyes. A szodabikarbonat nem probaltam.


2.

2012. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!:)

igen van egy krémes állagú stiftem (ő az: [link]

nagyon jó,ha este fürdés után felviszem a hónaljamra reggel is érezni..csak egy baj van:S hamar leizzadom..na de most úgy érzem van remény kaptam gyógyszert is solutio antisudoricát is szóval most remélem jó lesz minden:)

és köszönöm az összes válaszadónak a válaszát nagyon hasznosak voltak, ki fogom próbálni a szódabikarbónát is!!:)

2012. okt. 31. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!